Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata?

Přidat na Seznam.cz


Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz.

Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.
Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.

Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Proč si musíte hlídat nabídky českých obchodníků?

Máte zájem o čistě české zlato? Pak vás musíme zklamat – žádná česká mincovna nevyrábí vlastní zlaté slitky ani cihličky.

Z toho důvodu si můžete koupit pouze produkty pocházející ze zahraničí. Typicky se jedná o švýcarské, německé nebo třeba australské produkty.

Co se stane, když se něco musí dovážet? Logicky takové zboží stojí více, než kdyby se vyrábělo přímo u nás. Někdo holt musí zaplatit přepravní společnosti, několik různých obchodníků i další zúčastněné subjekty. Kdo? Samozřejmě koncový zákazník.

Ve výsledku si tak úplně totožný slitek o stejné hmotnosti, ryzosti i původu pořídíte někde o více než 10 % levněji, jinde naopak o 10 % dráž.

Zlato je povahou dlouhodobá investice, takže jej většinou přikupujeme v průběhu dvaceti i více let. Budete-li několikrát ročně utrácet o 10 % více, z dlouhodobého hlediska vyhodíte z okna klidně i stovky tisíc korun. Taková investice by neměla příliš smysl.

Co z toho plyne? Porovnávejte nabídky různých obchodníků a nenechte se nachytat. Mezi nejlevnější prodejce patří odborníci pod výše vloženými odkazy.

Jak investovat do zlata?

Pokud pozorujete ceny zlata na světové burze, určitě jste si všimli událostí posledních několika týdnů. Zlato totiž vytvořilo nový historický rekord.

I přesto se stále vyplatí nakupovat. Přední světoví analytici mají totiž jasno – budoucí ceny zlata překonají ty současné klidně o několikanásobek. Taková situaci není historicky žádnou výjimkou a cyklicky se opakuje již po generace.

Čím déle tedy budete otálet s nákupem, za tím horší cenu ve výsledku nakoupíte. Tím menší zhodnocení si na konci svého investičního období budete užívat.

Zaměřte se především na fyzické držení zlata. To je mnohem bezpečnější než virtuální držení nebo akcie zlatých dolů, případně bankovní spoření do zlata.