Smečka lvů se poprala mezi sebou

Přidat na Seznam.cz

Lví smečky jsou známé svou silou a loveckými schopnostmi. Na dnešním videu uvidíte, jak se skupinka několika lvů porve dokonce mezi sebou.

Dnešní video k nám přichází z Krugerova národního parku, který se rozkládá v jižní Africe. Krugerův národní park je proslulý svými safari zájezdy, kdy si můžete užít romantické safari nebo šestidenní intenzivní výlety do divočiny. Na začátku tohoto videa níže vidíme, jak se safari zájezd projíždějící Krugerovým národním parkem zastavil, protože spatřil smečku lvů, která se blížila. Všichni lvi přejdou na druhou stranu této malé cesty, a jakmile se dostanou k sobě, vidíme, jak se ve 22. sekundě začnou prát.

Jejich boj netrvá dlouho a rozcházejí se od sebe. Poté se kamera přesune na druhou stranu silnice a ve 34. sekundě vidíme, jak se blíží několik dalších lvů. Jenže když se podíváte trochu blíž, uvidíte, že tito lvi mají tlamy od krve.

Proč se lvi mezi sebou perou?

Tito obrovští lvi, kteří mohou vážit až 190 kilogramů a dosahovat délky ke dvěma metrům. Boje o nadvládu nad územím, smečkou, právo na páření a potravu jsou mezi zvířaty v říši divočiny velmi časté. A lví samci nejsou výjimkou. Někdy však tyto souboje končí smírně, jako jste mohli vidět na dnešních záběrech.

Zdroj: AZAnimals