Jak by se měly oblékat plnoštíhlé ženy?

Přidat na Seznam.cz

I plnoštíhlé ženy mohou být šik. Jen musí vědět, jak se oblékat. Jaké kousky by v jejich šatníku neměly chybět?

Vhodně zvolený oděv dokáže hotové zázraky. Překrýt nedostatky a zvýraznit přednosti. A o to v módě pro plnoštíhlé jde především. Buďme ale konkrétnější.

Asymetrické střihy

Při výběrů vhodného oblečení pro plnoštíhlé je třeba vycházet z typu postavy, kterou máte. Postavám s mohutnými rameny například sluší asymetrické střihy. Pozornost od paží tak mohou odvést třeba modely na jedno rameno, popřípadě modely, které rameny zcela odhalují. Velké boky pak chytře skryjí šaty tzv. áčkového střihu, tedy v horní polovině klidně upnutější, ale postupně se rozšiřující.

Jak vybírat šaty

Obezřetně vybírejte šaty plus size. Spíše než na nadměrné modely a pytlovité střihy, které přidávají kilogramy, se zaměřte na střihy propracovanější. Ďábel totiž bývá skryt v detailu. A na plus size šaty to platí dvojnásob.

Šíje a klíční kosti

Plnoštíhlým ženám například sluší modely odhalující šíji a klíční kosti. Postavu pak prodlužují a zeštíhlují rozparky a výstřihy do tvaru V. S vykreslením siluety pak pomáhají lehké a splývavé materiály. Správnou volbou jsou i šaty zavinovací, košilového střihu a ty s vyvýšeným pasem, popřípadě zavazováním těsně pod ňadry (krásné modely nabízí například e-shop Lasilueta.cz).

Zaměřeno na vzory

Určitě se vyhýbejte horizontálním proužkům, přidávají totiž kila. Stejně jako velké výrazné motivy květin. Pokud květinové vzory, tak pokud možno ty nejmenší. Čím drobnější, tím lépe. Malé kvítky jsou něžné a romantické.

Jaké doplňky?

Podceňovat byste neměla ani roli doplňků. Nohy vám opticky prodlouží vysoké podpatky. Pěkný dekolt zase prodáte výrazným náhrdelníkem. Ve vašem šatníku by neměly chybět ani pásky, jejichž prostřednictvím snadno vytvořte siluetu přesýpacích hodin.

Možnosti zkrátka jsou nepřeberné.