Jak poznáte hotel, který bude přívětivý i pro vašeho psa?

Přidat na Seznam.cz

Jestli cestujete se psem, tak víte, že natrefit na dobrý hotel není vůbec snadné. Ne všude jsou k pejskům vstřícní, někam dokonce vůbec nesmí. Jinde vás zase po příjezdu překvapí extra poplatky. Jak se tomu vyhnout a zabookovat místo, kde se budete cítit dobře vy i váš parťák? S našimi tipy to zvládnete levou zadní.

Jak poznat, že jste v hotelu se psem vítaní?

  1. Podívejte se na webové stránky hotelu. Jestli dané ubytovací zařízení pobyt s domácími mazlíčky umožňuje se dozvíte přímo na jejich stránkách. Vyhledejte sekci o pravidlech a podmínkách pobytu a podívejte se, zda jsou v ní uvedená nějaká omezení. Hlavně zkontrolujte poplatky. Některé hotely přímo inzerují ubytování se psy
  2. Kontaktujte je přímo. Pokud si nejste jistí, zda je pobyt se psy povolený, není nic jednoduššího než do hotelu rovnou zavolat nebo napsal e-mail a zeptat se. 
  3. Podívejte se na webové stránky, které se specializují na ubytování s domácími zvířaty. Např. Bringfido.com.
  4. Čtěte recenze. Jestli si stále nejste jistí, zda je pro vás a vašeho psa daný hotel to pravé, podívejte se na recenze ostatních cestovatelů na internetu. Komentáře vás mohou upozornit na různé zádrhele, které byste jinak zjistili až po příjezdu. 

Co musíte před návštěvou hotelu zvážit

Zásady a podmínky ubytování se mohou hotel od hotelu lišit. Týká se to nejen poplatků, ale i omezení – váhové limity, cena odstupňovaná podle plemen atd. Je fajn, když je zařízení v blízkosti lesa, parku nebo rovnou psího parku, kam se dá jít venčit. 

Zjistěte si, zda se pes může pohybovat po všech prostorách hotelu. Například jestli smí do hotelové restaurace, na zahradu atd. Co se výběru pokoje týče, čím blíže východu, tím lépe pro vás. Pro pejska je to vždy výhodnější. 

Buďte ohleduplní. Dávejte pozor na majetek hotelu a po svém parťákovi uklízejte. Na vycházky kolem hotelu i mimo něj mějte po ruce sáček na psí potřebu. 

Pejska byste nikdy neměli nechávat v hotelovém pokoji samotného. Je v cizím prostředí a potřebuje dohled. Jestli to jinak nejde, zkuste si sjednat hlídání. Snažte se omezit štěkot a hluk na minimum, v hotelu nejste sami.  

A malá rada na konec – dopředu si zjistěte, kde je nejbližší veterinář. Nikdy nevíte, kdy to budete potřebovat. 

Co by měl hotel pro vašeho psa připravit

Ač to není jejich povinnost, je dobré, když hotel nabídne alespoň nějaké základní vybavení pro psy. Pelíšek a miska je základ, a co teprve pamlsek! Ten vždycky potěší. 

Hotel Golf je tu pro čtyřnohé kamarády i jejich pány!

Hotelu Golf vás rádi uvítají i se psem. Přichystají pro něj pelíšek, misku a pamlsek na přivítanou. Společně smíte na letní terasu i do hotelové restaurace (kromě času snídaní). 

Co zde ve volném čase podnikat? Hotel se nachází v klidné lokalitě Prahy 5, kousek od přírodního parku Košíře-Motol, ve kterém společně prozkoumáte spoustu turistických tras, jezírek a altánů. Tady rozhodně na betonu venčit nebudete!

Nabízí přízemní pokoje se snadným přístupem ven. Také mají vlastní parkoviště, wellness a fitness. A cena? Za jednu noc pejsek zaplatí 750 Kč. Tato částka je jednotná pro všechny rasy a velikosti.