Jak se starat o vaše nová bezdrátová sluchátka Apple?

Přidat na Seznam.cz

Vítejte ve světě bezdrátových sluchátek. Pokud jste právě investovali do svých Apple AirPods, pravděpodobně budete chtít vědět, jak se o ně správně starat. Za tu cenu se totiž vyplatí chovat se k nim slušně.

Bezdrátová sluchátka Apple jsou dost drahá, kdo si je však pořídí, nedá na ně dopustit. Aby vám vydržela co nejdéle, zkuste dodržovat následující rady.

Používání

Popravdě řečeno, Apple AirPods nejsou tak robustní, jak si myslíte. Jejich životnost je závislá na tom, jak je používáte. Měli byste se s nimi vyhýbat vysokým teplotám, vlhkosti a kapalinám. Zvažte také používání gumových nástavců, díky kterým vám budou dobře držet v uších. Pravidelně kontrolujte, zda nejsou znečištěná, a čistěte je.

Údržba

Voda a čisticí prostředky se na elektroniku nehodí. AirPods čistěte měkkým hadříkem namočeným do trochy vody (měl by být spíš vlhký, ne mokrý) a mýdlem. Případně použijte čisticí ubrousek. S množstvím vody a mýdla to nepřehánějte, v hůře dostupných místech si pomozte vatovými tyčinkami a párátky. Po čištění vodou a mýdlem sluchátka každopádně nechte dobře vyschnout, než je budete zase používat.

Čištění uší

Možná trochu úsměvný tip, ale je to tak. Některým lidem se tvoří více ušního mazu než jiným. Myslete na tento fakt a uši si čistěte, jinak maz ucpe otvory reproduktorů vašich AirPodů. Čistit je budete složitě, navíc se zvyšuje riziko infekce v uchu.

Uchovávání

Svá bezdrátová sluchátka Apple uchovávejte na čistém a suchém místě. Vyhněte se také skladování v extrémních teplotách. Pokud sluchátka zrovna nepoužíváte, vždy je dávejte do nabíjecího pouzdra, tam jsou chráněná nejlépe. Ideální je pořídit si obal, tím chráníte nabíjecí pouzdro před manuálním poškozením. Majitelé Apple AirPods si obaly pochvalují i z toho důvodu, že jim pak pouzdro tolik neklouže z ruky. Samo o sobě je totiž velmi hladké.