Co znamenají polohy koček, ve kterých spí? Každá má svůj výklad

Přidat na Seznam.cz

Kočky jsou známé nejen tím, že rády spí, ale také tím, že spí v podivných a úžasných polohách. Stejně jako lidé mohou mít i kočky oblíbenou polohu na spaní. To, jak si vaše kočka vybírá spánek, o ní může hodně napovědět. A protože kočky hodně spí, může to být dobrý způsob, jak zjistit, jak se vaší kočce daří a co cítí. Až si tedy vaše kočka příště zdřímne, všimněte si, pro jakou polohu se rozhodla.

Spaní s břichem nahoru

Pokud vaše kočka spí na zádech a ukazuje vám břicho, může to vypadat směšně, ale je to skvělá poloha pro spánek vaší kočky. Tato poloha ukazuje, že vaše kočka se cítí velmi bezpečně a spokojeně se svým okolím, protože je to velmi zranitelná poloha. Nejenže kočka tak nechrání své měkké břicho a orgány v něm, ale je to i pozice, ze které se těžko rychle zvedá, pokud potřebuje utéct. Aby kočka zvolila tuto polohu spánku, musí skutečně důvěřovat prostředí, ve kterém se nachází. Takže chvála vám; vaše kočka opravdu důvěřuje domovu, který jste pro ni vytvořili.

Schoulená kočka

Kočka spící ve schoulené poloze může mít několik významů. Ačkoli tato poloha může vypadat bezpečně, kočka si ve skutečnosti chrání zranitelné části těla. Je to úplný opak spánku na zádech. Když se tedy kočka při spánku stočí, odpočívá ve své nejinstinktivnější poloze. Z tohoto důvodu je to také jedna z nejoblíbenějších spacích poloh, které lze u koček pozorovat. Bez ohledu na to, jak moc je rozmazlujete, a i když vědí, že jsou s vámi v bezpečí, u některých koček se prostě nedokážou zbavit kočičích instinktů, které je udržují v pohotovostním režimu.

Spaní na boku

Pokud vaše kočka při spánku leží na boku, pravděpodobně tím dává najevo, že se cítí bezpečně, stejně jako u polohy na zádech. Kočka v této poloze často spí hlubokým spánkem a je pravděpodobné, že bude spát déle než v jiných polohách. Kočky, které upřednostňují tuto spánkovou polohu, jsou často uvolněné a sebevědomé. Vědí, že mohou dostat to, co chtějí, a kdy to chtějí.

Spaní pod něčím

Spaní pod něčím, ať už pod dekou nebo pod pohovkou, nebo dokonce jen schovávání obličeje tlapkou, je další spací polohou, která se vrací k přirozeným instinktům kočky. Kočka se pod něčím cítí bezpečně. Při spánku v této poloze chce mít kočka svůj vlastní prostor, aby si mohla užívat klidu a ticha. Toto je také poloha, kterou může kočka zaujmout, když je jí zima. Pokud tedy vaše kočka tuto polohu běžně nedělá, možná vám tím říká, že je čas zapnout topení! Kočka, která se často schovává pod něco ke spánku, může být introvert. Ráda tráví čas sama a je spokojená sama se sebou.

Spaní s napůl otevřeným okem

Tato poloha při spánku se často vyskytuje u nově adoptovaných koček nebo u koček žijících v hlučných domácnostech. S napůl otevřenýma očima (a možná i s nataženýma ušima) vaše kočka nespí zcela, ale je připravena se probudit při sebemenším zvuku. Ve skutečnosti v této spánkové poloze odpočívá pouze polovina jejího mozku. Takový spánek umožňuje kočce být připravena kdykoli vyrazit do akce. Ať už jde o chycení kořisti, která se přiblížila příliš blízko, nebo o útěk před nebezpečím. Kočky, které spí s jedním okem otevřeným, mohou mít problémy s důvěrou, ale dejte jim čas a začnou svému okolí důvěřovat.

Zdroj: dreams.co.uk