Jak zajistit domácím mazlíčkům kvalitní krmivo?

Přidat na Seznam.cz

V dnešní době se v Česku skoro nenajde rodina, v níž by chyběli domácí mazlíčci, zejména psi a kočky. Tito naši čtyřnozí přátelé potřebují vydatnou stravu stejně jako lidé. Proto byste neměli zapomínat na nákup kvalitních krmiv.

Proč domácí mazlíčci nemají konzumovat lidskou stravu?

Rozhodně není dobré kočkám a psům podávat zbytky jídel z vaší běžné stravy. Zvířecí společníci totiž vyžadují jiné složení bílkovin, sacharidů, tuků a vitamínů, takže jim lidská strava nemusí vyhovovat, což by se mohlo projevit na délce jejich života a zdraví.

Granule jsou základem pro zdravý vývoj psů a koček

Za ideální stravu pro kočky a psy se považují speciální granule, které nakoupíte ve vybraných obchodech. Kvalitní granule pro kočky například obsahují vyvážený podíl výše uvedených látek, přičemž se toto krmení dá zvířatům podávat pravidelně, aniž by nějakým způsobem trpěla. Je důležité dodat, že granule patří k suché stravě, proto zvířatům při jejich podávání zajistěte dostatek pitné vody.

Na trhu se dnes dá pořídit skutečně rozmanité množství produktů. Odlišují se i dle toho, pro jak staré mazlíčky jsou určené. Ve specializovaných obchodech se ale dají objednat kupříkladu také granule pro kastrované kočky. Možná ani netušíte, že právě kastrovaná zvířata mají jiné potřeby z hlediska energetického přísunu, dochází u nich totiž ke změně v metabolismu, na základě čehož jim musí být uzpůsobená právě také samotná strava.

Kde sehnat výživné granule pro kočky a psy?

Špičkové krmení pro psy a kočky dostanete v internetovém obchodě 4PES.CZkrmiva pro zvířata Tachov. Firma úzce a dlouhodobě spolupracuje s útulkem „U Šmudliny“, kde se psi a kočky mohou těšit na vyváženou stravu, která jim dodá potřebnou vitalitu. Díky eshopu si můžete koupit např. granule pro kočky whiskas, nebo cd granule pro psy, velmi snadno a přesně dle potřeb vašich domácích mazlíčků. V případě potřeby vám zde rovněž rádi poradí s výběrem vhodného krmiva.