Nevíte, jaký dárek koupit? Zkuste zlaté mince

Přidat na Seznam.cz

Koupit originální dárek, který by zároveň dokázal obdarovaného potěšit, je často zapeklitý úkol. A je docela jedno, jestli se jedná o šéfa, rodinného příslušníka nebo kamaráda z vojny. Většina tápajících nakonec zvolí lahev nějakého dobrého alkoholu či chutnou bonboniéru s květinou, ovšem to má do originality daleko.

Chcete-li se trochu předvést, kupte něco ze zlata. Opravdu se nemusíte křižovat. Není potřeba jít rovnou do něčeho extra drahého. Kupříkladu takové pamětní mince dokáží udělat radost, vypadají prémiově a zároveň nejsou ani extra drahé.

Zlato je dnes skoro všude

I malé děti mají zafixované zlato jako něco drahého. Existují sice i hodnotnější suroviny, nicméně žlutý kov už navždy zůstane v myslích lidí uložen jako něco extrovního, co stojí moře peněz.

Ano, na jednu stranu je pravda, že zlata se na světě vyskytuje docela málo, a tudíž produkty z něj vyrobené mají dost velkou hodnotu. Hodně však záleží na tom, kolik kovu se použije.

Dobrým příkladem je elektronika. Laik by asi neřekl, že v mobilních telefonech nebo tabletech může být ukryto zlato. Jedná se totiž o vodivý prvek, takže ve spotřební elektronice našel své uplatnění v míře více než hojné. Do jisté míry tak můžete být obklopeni zlatem, aniž byste o tom věděli.

Mince se vyrábí i se jmény

Pamětní mince samozřejmě obsahují mnohonásobně více zlata než veškerá elektronika, co máte doma. Díky tomu už samy o sobě vypadají dobře, nicméně čistá mince je pouze hezkou plackou. Dárek z ní dělají až detaily, jako jsou vyrytá znamení zvěrokruhu, jména nebo titul. Pak je jasné, komu je mince adresována.

Dárky tohoto typu jsou vhodné prakticky k jakékoliv příležitosti. Ať už má dotyčná osoba narozeniny, svátek či výročí svatby, krásná pamětní mince ze zlata dokáže udělat vždy radost.