Ochutnejte vína z Gruzie

Přidat na Seznam.cz

Není to Francie, Itálie ani Jižní Amerika. Regiony proslulé vinařskou produkcí. Klenoty však naštěstí nenajdete pouze tady. Na světě je spousta vinařských oblastí, ostatně i u nás na Moravě, kde zrají dokonalé bobulky pro výrobu lahodných moků, jejichž chutě se odráží ve třpytivém, zlatavém hávu i karmínově červeném opojení. Mezi tyto zajímavé lokality patří i Gruzie. 

Zkuste vína z Gruzie

Neexistují však pouze bílá, červená, růžová či suchá, polosuchá nebo sladká vína. Vinařství je pestrým odvětvím, které nabízí spoustu možností ve variabilitě chutí. Například jistým specifikem je barikové víno. Takový mok vzniká v dřevěných sudech, které se francouzsky nazývají barrique. Sudy dodávají vínu charakteristické vlastnosti, vyrábí se totiž z dubů rostoucích na severních svazích kavkazských hor. Proto je zmiňujeme právě u gruzínského vína, barikové je totiž specifické i pro tuto oblast. A jak chutnají vína z Gruzie? Barikové sudy jsou oblíbené pro své měkké třísloviny, takže vytváří ovocný a minerální profil, jenž je originální svojí svěžestí. 

Lahodná suchá červená vína

Pokud zmiňujeme gruzínská vína, mrkněte na ta z Kachetie. Proč? Tamní vinice mají jižně položené svahy a vína jsou dobře strukturovaná a náležitě vyzrálá. Například gruzínská suchá červená vína jsou vyzrálá a jejich chuť je neopakovatelná. Mají nejmenší obsah zbytkového nezkvašeného cukru (max. 4 gramy zbytkového cukru na litr), takže chuť červeného vína je opravdu čistá a dostanete to nejlepší z vína, neovlivněného přídavnými surovinami. Červená suchá vína tedy bývají kyselejší, ale zato s výraznější chutí. Kde hledat kvalitní vína? Velký výběr nabízí Vinazgruzie.cz s portfoliem toho nejlepšího z gruzínských vín. Můžete si koupit něco pro sebe, stejně tak potěšíte blízké, obchodní partnery nebo někoho jiného, když mu věnujete nevšední víno v luxusním dárkovém boxu.