Jaguár se pohodlně rozvaluje a nechává se podrbat jako domácí mazlíček

Přidat na Seznam.cz

Jaguáři jsou velké kočky, které mohou být pro člověka velmi nebezpečné. Ačkoli na lidi neútočí často, setkání s nimi často končí smrtí. Proto je rozumné se těmto zvířatům vyhýbat. Ještě děsivější je, že jaguáři útočí skrytě, takže mohou člověka snadno pronásledovat a napadnout.

Muž se nebojí přiblížit k velké šelmě

Jaguáři mohou vážit až 158 kg, v ramenou měří 75 centimetrů a na délku mohou měřit až 2 metry. I když tento tvor nevypadá tak velký, aby překonal nějaký velikostní nebo váhový rekord, stále je dost velký na to, aby člověku ublížil. Video začíná přiblížením kamery na jaguáří tlapy. Vypadají jako zvětšená verze tlapek kočky domácí. Jaguár leží, opírá si hlavu o zem a má otevřené oči. Osoba, která jaguára natáčí, se dotkne tlap velkých kočky a jaguár pomalu udělá chvatný pohyb, při kterém se na chvíli objeví jeho ostré drápy. Nechává se podrbat jako domácí mazlíček.

Jaguár je jednou z nejhrozivějších šelem

Jaguár, který si pravděpodobně zvykl na člověka, který je s ním ve výběhu, se uvolní, když se člověk přiblíží k jeho břichu. Několikrát jaguára poplácá po břiše a pohladí ho.  Zvíře má výraz, který jako by naznačoval směs únavy, rezignace a rozmrzelosti. Jaguár si uvědomí, že osoba je přítel, a tak se rozhodne, že se alespoň nechá podrbat na svém oblíbeném místě. Převalí se na záda a odhalí bíločerné břicho, aby ho muž mohl dál drbat. V podstatě se tento smrtící predátor chová jako rozmazlená domácí kočka.

Zdroj: AZAnimals