Pro příjemnější kojení

Přidat na Seznam.cz

Kojení je přirozená a obvykle příjemná, případně alespoň neutrální záležitost. Mnoho žen to tak ale nemá. Existuje celá řada matek, které naopak při krmení svých malých ratolestí zažívají velice nepříjemné pocity.

Bolestivé bradavky má mnoho žen

Nakrmit kojence nemusí být nic snadného ani pro zkušené matky, natož pak pro prvorodičky. Pokud má žena citlivé bradavky či jejich okolí, může se dokonce jednat o velké utrpení. S citlivými prsními bradavkami se přitom potýká celá řada žen, a to i těch, které již mají alespoň jeden porod za sebou. 

Tento druh problému je mnohem rozšířenější, než se většina laiků vůbec domnívá. Vzhledem k tomu, že pro dítě je důležité, aby se krmilo přirozeným způsobem, je dobré se bolavých prsních bradavek zbavit.

Často k tomu nejsou potřeba žádné zvláštní prostředky. V mnoha případech je možné prostě jen změnit polohu při krmení, která bude vyhovovat jak matce, tak i jejímu potomkovi. Ne vždy je však toto správná cesta. Pak je nutné buďto začít dávat dítěti mléko z lahve nebo využít možností speciálních náplastí.

Efektivní řešení

Důvodů, proč bradavky a jejich okolí mohou být citlivé natolik, že to znemožňuje kojení, je více. Na vině mohou být kupříkladu prasklé bradavky, případně hormonální změny způsobené porodem. Ať tak či onak, tento druh problému se nedá řešit běžnými analgetiky. Ta se totiž dostanou velmi rychle do mléka a tím i organismu dítěte, který pak může tento druh léku poškodit.

Mnohem šetrnější jsou vhodné náplasti typu Multi-Mam Compresses, jež dokáží fungovat nejen jako efektivní pomoc při problémech, ale rovněž jim dokáží předcházet. Náplasti fungují dobře i preventivně, avšak dají se použít i bezprostředně po kojení. 

Jejich kouzlo tkví hlavně ve speciálním gelu, jenž je složen výhradně z přírodních a pro organismus dítěte zcela neškodných přísad.