23 let stará kočka stále věrně čeká na svého majitele. Kočky jsou obecně považovány za seniory ve věku kolem 8 až 10 let

Přidat na Seznam.cz

Obecně se délka života kočky pohybuje mezi 10 a 20 lety. Dlouhověkost kočky může významně ovlivnit mnoho věcí, od krmení vysoce kvalitní stravou až po kastrační procedury. Kočky jsou obecně považovány za seniory ve věku kolem 8 až 10 let, jak ale sami uvidíte, ne vždy stáří něco znamená.

Starý, ale stále věrný mazlíček

Kočka ve videu opravdu nevypadá jako mladé kotě, přesto ale stále věrně čeká, až její majitel skončí v práci. Ve svých 23 letech už má kočka poměrně vytahanou a povislou kůži a ani její srst nevypadá nejlépe, přesto ale zůstává věrným mazlíčkem.

Kočky jsou obecně považovány za seniory ve věku kolem 8 až 10 let. To se může lišit v závislosti na řadě faktorů, včetně individuální genetiky, přítomnosti chronických onemocnění a úrovně veterinární péče, které se kočce během života dostalo, píše web Great Pet Care. Jak se zdá, kočka ve videu dostala veškerou péči.

23 let by mohl být i rekord. Většina koček se dožije sotva poloviny

Kočky, které žijí výhradně ve vašem domě – mají zhruba dvojnásobnou délku života než venkovní kočky, uvádí web Daily Paws. Venkovní kočky stále žijí plnohodnotný život, ale jsou vystaveny nemocem, parazitům, predátorům a autům. Průměrná délka života domácích koček je 10–15 let, ve vyjímečných případech 20 let. U venkovních koček je to jen 2–5 let.

zdroj: redakce, autorský článek, Daily Paws, Great Pet Care