26letá Flossie je v Guinnessově knize rekordů jako nejstarší žijící kočka

Přidat na Seznam.cz

Britská kočka jménem Flossie byla vyhlášena Guinnessovou knihou rekordů jako nejstarší kočka na světě. Je jí 26 let a 329 dní, tedy skoro 27 let. To je v přepočtu na lidské roky asi 120 let. Guinnessova kniha rekordů uznala britskou hnědočernou kočku v rekordním věku, přestože je částečně slabozraká a hluchá. Těší se zřejmě dobrému zdraví. I přes svůj požehnaný věk ji její páníček popsal jako krásnou a hravou, jako kotě, píše boldsky.

Od začátku jsem věděla, že Flossie je výjimečná kočka, ale nenapadlo mě, že budu sdílet domov se světovou rekordmankou,“ vysvětluje Vicki Greenová, která ji adoptovala poté, co ji v srpnu odevzdala britské organizaci na ochranu koček Cats Protection.

„Je tak láskyplná a hravá, obzvlášť milá, když si uvědomíte, kolik jí je let. Jsem nesmírně hrdá na to, že mi Cats Protection přidělila tak úžasnou kočku,“ dodala.

Příběh Flossie o hledání jejího nového domova

Flossie je hluchá, ale je velmi zvědavá a rychle se dokáže přizpůsobit novému prostředí, i když nevidí. V minulosti žila venku jako toulavá, ale nyní má svůj vlastní domov.

Poprvé byla Flossie adoptována v prosinci 1995 zaměstnancem nemocnice v Merseyside. Majitel se o kočku staral deset let, dokud bohužel nezemřel. Poté byla Flossie předána jeho sestře. Více než deset let se Flossie dařilo být stálým domácím mazlíčkem, dokud i tato sestra nezemřela. Když bylo kočičce 24, tak byla předána zase o kus dál a to jejímu synovi. Ten však po třech letech učinil těžké rozhodnutí předat kočku dobrovolníkům z organizace zvané Cats Protection Tunbridge Wells, Crowborough and District Branch.

„Byli jsme ohromeni, když jsme viděli, že Flossie má podle veterinárních záznamů 27 let,“ řekla Naomi Roslingová, koordinátorka pobočky charity.

„Vždycky jsem chtěla starším kočkám zajistit pohodlný pozdější život,“ řekla současná majitelka Vicky a doufá, že příběh Flossie povzbudí budoucí majitele koček, aby svým starším zvířatům poskytli příjemný a útulný domov. Vicki o prvních dnech po adopci řekla: „Prvních pár nocí byla hlučná, protože nevidí ve tmě a byla trochu zmatená v novém prostředí, ale teď už spí celou noc, přitulená ke mně na posteli.“

Flossie skutečně zažívá rozkošný a dojemný příběh. Jako zkušená pečovatelka o starší kočky nyní Vicki poskytuje Flossie veškerou lásku a pozornost, kterou si zaslouží.

Zdroj: redakce, boldsky, guinnessworldrecords.com, YouTube