33 let starý netopýr si užívá relax. Je jedním z nejstarších netopýrů na světě

Přidat na Seznam.cz

Na stará kolena si každý chce dopřát příjemný relax, odpočinek a třeba i lázně. Tento netopýr je evidentně v dobrých rukou a jak je vidět, stáří a důchod si užívá. Skoro v neuvěřitelném věku si dopřává lázně i odbornou péči.

Jeden z nejstarších netopýrů v zajetí

Ve volné přírodě se většina netopýrů dožije sotva dvaceti let, ale tento, snad tím, že je v péči odborníků, má krásný věk 33 let. Na to, že je v netopýřím důchodu, si ale život pořád užívá a zjevně má rád lázně. Nechybí totiž ani péče o drápky, ani pravidelné létání s asistencí.

Kaloň indický z videa se jmenuje Statler. Jeho každodenní „let“ s asistencí je jediná možnost, jak se zvíře může proletět, protože netopýr trpí artritidou a už nemůže sám létat, vysvětluje Daily Mail. 33letý kaloň žije v Texasu a po špatném zacházení z jiného domova má jen jedno oko. I přes zdravotní problémy ale vypadá šťastně a spokojeně.

Nejstarší netopýr se dožil dvojnásobku normální délky života

Nejdéle žijící netopýr měl 41 let. Říká se, že čím menší zvíře, tím kratší je jeho životnost, ale netopýři toto pravidlo dlouhověkosti porušují. Ačkoli většina netopýrů žije ve volné přírodě méně než zmiňovaných 20 let, vědci zdokumentovali šest druhů, které se dožívají více než 30 let. Zmiňovaný rekordman byl malý netopýr ze Sibiře, který byl objeven v roce 2006.

zdroj: Department of the Interior, Dailymail