5 nejnáročnějších kočičích plemen, která dají zabrat i těm nejzkušenějším chovatelům

Přidat na Seznam.cz

Ačkoli kočky mohou být extrémně mazlivé a roztomilé, některá plemena mají tendenci mít trochu divočejší stránku. Někteří majitelé považují tuto nezávislou a drzou stránku za rozkošnou, ale mnozí ji považují za příliš. Tento seznam vám pomůže odhalit, jaká jsou nejnáročnější kočičí plemena a kterým se vyhnout, pokud s chovem koček začínáte.

Siamské kočky

Siamské kočky jsou známé jako jedny z nejagresivnějších a nejteritoriálních ze všech. Pokud vlastníte jiné domácí mazlíčky, je důležité pochopit, že siamské kočky jsou velmi žárlivé a bude trvat dlouho, než si na ně zvyknou. Siamské kočky jsou velmi náročné, takže pokud mají pocit, že se jim od svých majitelů nedostává dostatečné pozornosti, mohou se bouřit, píše web Petkeen.

Perské kočky

Peršanky jsou náchylné k řadě zdravotních problémů, od onemocnění ledvin a srdce po jiné, jako je syndrom brachycefalických dýchacích cest. Kvůli svému krátkému, ploššímu obličeji mají perské kočky potíže se správným dýcháním. Mnohé se rychle zadýchávají a trpí záněty a otoky dýchacích cest, píše web News Week. Jsou také velmi náchylné ke kožním onemocněním a kočičí infekční peritonitidě, která může být smrtelná. U perských koček je pravděpodobnější, že se to vyvine, než u koček jiného plemene.

Himalájské kočky

Himalájská kočka je plemeno kočky domácí, které je nejblíže příbuzné siamské kočce. Vyznačují se svým špičatým zbarvením, což je světlá barva těla s tmavšími body na obličeji, uších, tlapkách a ocase. Himálajské kočky jsou typicky jemné a učenlivé kočky, ale jsou také aktivní a hravé. A za špatných okolností mohou být dokonce vytrvale násilné, píše web Hepper.

Sphynx

Sphynx jsou hyperaktivní kočky, které potřebují spoustu času na hraní, a jsou také neuvěřitelně inteligentní. To znamená, že jsou schopni se naučit triky, přičemž někteří majitelé říkají, že úspěšně naučili své kočky Sphynx hýbyt. Vysoká inteligence ve spojení s nízkou stimulací by však mohla vyústit ve Sphynx, která se nudí. Neustálá zábava je nezbytná, abyste se vyhnuli agresivním sklonům, píše web Petkeen.

Skotský fold

Skotská fold je známá jako velmi učenlivé a přátelské plemeno koček. Existují však případy, kdy mohou být docela agresivní, zejména pokud mají pocit, že jejich území je ohroženo. To lze často pozorovat u jiných zvířat, zejména psů. Ve většině případů je však tato agrese pouhým způsobem komunikace a není typicky fyzicky škodlivá nebo nebezpečná, píše web Hepper.

zdroj: Petkeen, News Week, Hepper