5 věcí, které byste se svým psem měli na jaře vyzkoušet

Přidat na Seznam.cz

Den se prodlužuje a teplota příjemně stoupá, to musí být jaro! Už se k nám blíží s velkým pokrokem. Je to skvělá příležitost vyzkoušet pár věcí se svým psem.

Jaro je vhodný čas vyzkoušet něco nového. Váš pes bude také potěšen, když si může vyzkoušet neznámé činnosti nebo získat pachy, s nimiž se dosud nesetkal. Právě teď stojí za to vyzkoušet si se svým mazlíčkem.

Nová chutě
Ve skutečnosti je vždy vhodná doba vyzkoušet špičkové a chutné jídlo. Ale stejně jako my lidé, i na jaře často začínáme hubnout a více se staráme o své zdraví, tak se v tomto období staráme i o psy. Nebo se aspoň cítíme potřebu osvěžující ke změně. Stojí za to sledovat tento trend a podívat se na obsah psí misky. Jste si jisti, že jídlo, které každý den dáváme miláčkovi, je zdravé? Obsahuje velké množství živočišných bílkovin? Pokud ne, určitě zkuste něco navíc!

Odjezd na víkend
Byli jste někdy na dovolené se svým psem? Nebo alespoň na několikadenní výlet? Letošní jaro může být vhodná doba to zkusit! Cestování se psem po vašem boku je stále populárnější a spousta ubytovacích zařízení ochotně přijímá čtyřnohé hosty, pokud teda není karanténa. Stačí se na kterékoli skupině psů na Facebooku zeptat na přátelské místo doporučené jinými milovníky psů ve vybrané destinaci a určitě obdržíte ověřené adresy. Výlet k moři nebo do hor, i víkendový, je dobrou příležitostí, jak se dostat pryč od každodenního života.

depth photography of black and white dog carry red ball
Foto: Stainless Images / Unsplash.com

Psí sport
Nemusíte hned začít s jakýmkoli soutěžním sportem nebo se účastnit soutěží. O tom to není. Ale pro zábavu z nových aktivit a společného trávení času ano. Jaro je vhodné období roku, abyste si vyzkoušeli jogging se psem připoutaným k opasku (canicross). Proč právě teď? Protože už není zima, ale také ještě není horko. Při teplotě asi 15 stupňů C se psi cítí dobře a ochotně se účastní aktivních činností. Dogtrekking je také zajímavý a snadno dostupný sport. Jedná se o činnost spočívající v dosahování různých vzdáleností v terénu. Můžeme si vybrat délku trasy a terén, s nímž si my i náš mazlíček poradíme.

Profesionální péče
Nový účes na jaro? U psů to také dává smysl! V zimě často vynecháváme koupele pro psy a krátký sestřih, což je dobré, protože bychom měli dělat vše, co je v našich silách, aby jim nebylo zima. Ale když se oteplí, stojí za to jít se svým mazlíčkem k ošetřovateli a osvěžit kabát. Navíc na jaře psi ztrácejí nejvíce srsti, protože mění srst na méně hustou. Psí kadeřník pomůže kontrolovat vylučování důkladným kartáčováním miláčka během koupání. I v případě krátkosrstých psů se na takovou návštěvu vyplatí jít. Pokud se má konat pouze jednou ročně, mělo by to být na jaře.

Učení se novým dovednostem
Je možné získat nové znalosti až na jaře? Určitě ne, ale je hezčí cvičit venku, když je venku tráva, ne závěje. V březnu navíc psí školy často zahajují nové kurzy pro psy všech věkových skupin. Je to dobrá příležitost vybrat si ten správný a přivést našeho školáka do školy. Učení není nikdy dost a pro psy je to fantastická aktivita, díky které mohou pracovat jak s tělem, tak s hlavou. Další výhodou je skutečnost, že společné osvojování nových dovedností posiluje pouto mezi mazlíčkem a člověkem.