Téměř vyhynulý druh lva zachránila jediná lvice

Přidat na Seznam.cz

Západoafrický lev je téměř na pokraji vyhynutí, čemuž se, samozřejmě, mnoho organizací snaží zabránit. Vypadá to, že jejich snaha opravdu nese ovoce. Téměř vyhynulý druh totiž možná zachrání jedna jediná lvice.

Západoafričtí lvi

Západoafričtí lvi jsou, na rozdíl od svých blízkých příbuzných z jihu, téměř vyhynulí. Jejich populace totiž neuvěřitelně rychle klesá, a odhaduje se, že ve volné přírodě jich žije pouze posledních 120 až 374 kusů. Konkrétně se drží zejména v Nigérii, Beninu, Nigeru a Burkině Faso. Aby se ale tento druh krásných koček nedočkal vyhynutí, zasáhlo několik organizací, píše web The Guardian.

Domov v národním parku

V národním parku Niokolo-Koba v Senegalu našlo domov několik jedinců tohoto vysoce ohroženého druhu. Ačkoliv se ale jedná o přímo dokonalé prostředí, stále jsou lvi ohroženi pytláky a jejich populace v tomto parku je pouhých 29 kusů. Zdá se ale, že i přes snahu pytláků k jejich vymření nedojde, čemuž částečně mohou vděčit lvici jménem Florence. Ta je totiž důkazem toho, že se těmto šelmám v parku daří, a jsou schopny se rozmnožovat, píše portál Flipboard.

Florence

Florence se na několik dní vytratila, a ochránci už měli strach, že se stala obětí pytláků. Po pár dnech se ale opět ukázala, a to ve společnosti tří mláďat. To dalo ochráncům velkou naději, a rozhodli se, že do roku 2025 bude v Niokolo-Kobě 50 lvů a do roku 2030 100 lvů, píše Envi Web.

zdroj: The Guardian, Flipboard, Envi Web