5 zábavných zimních aktivit se psy, při kterých budete oba výt radostí

Přidat na Seznam.cz

Snažíte se nebýt gaučový povaleč, když je venku zima? Tyto nápady od trenéra a odborníka na chování domácích mazlíčků vás i vašeho psího miláčka postaví na nohy, radí Daily Paws.

Turistika

Pěší turistika je pro psy vynikající aktivita. ,,Možnost čichat v lese a kolem stromů jim pomáhá uvolnit se díky přírodním pachům, kterým rozumí.” říká odborník na chování domácích mazlíčků. Někteří psi jsou přirozenými milovníky turistiky a těší se na každý výlet do zimní krajiny, zatímco jiní se přizpůsobují postupně při častějších vycházkách.

Procházka a běh

Svižná zimní procházka je ideální k tomu, abyste psa trochu zaměstnali a později mu pomohli připravit se na přitulení. Změna pocitu může přispět k tomu, že se jim poté bude chtít spát. Pokud jste zvyklí běhat se svým psem v teplejším počasí, měli byste být schopni pokračovat i v chladnějších teplotách, ale nejprve se poraďte se svým veterinářem o délce trvání.

Lyžování se psy? Proč ne!

Outdooroví nadšenci s aktivními plemeny často tíhnou k psímu lyžování! Tento sport, známý také jako skijoring, je jedním z nejoblíbenějších zimních psích sportů. Pokud máte zkušenosti s běžeckým lyžováním, můžete se svým rychlým psem opustit stísněné prostory domu a vydat se na vzrušující běh v přírodě.

Sáňkování

Váš pes si zamiluje honičku na sáňkařském kopci. Lidé se pohybují tak pomalu, že když můžete letět z kopce se psem v závěsu, je to pro něj novinka. A bez ohledu na to, jak naprosto rozkošné je vidět pejska jedoucího na saních, nedoporučuje se to.

Zimní kempování

Zimní kempování se psem je úžasný zážitek pro sblížení. Po osvěžující túře se oba vrátíte do kempu, kde se usadíte u ohně. Je to zvláštní druh vzrušení. Pokud váš pes nebyl přítulný už předtím, určitě se bude muset v zimě zahřívat ve stanu! Jen se ujistěte, že nevyrážíte v nebezpečně extrémním zimním počasí.

Zdroj: Dailypaws.com