6 největších psích plemen. Pořídili byste si některého z nich?

Přidat na Seznam.cz

Pokud hledáte nový chlupatý přírůstek do svého domova, je naprosto zásadní vybrat správné plemeno, například malého psa, pokud nemáte doma mnoho místa, nebo hypoalergenního psa, pokud trpíte alergií. Pokud však máte dostatek prostoru a aktivní životní styl, možná byste měli zvážit většího psa – ti bývají věrnými a milujícími společníky a často jsou přizpůsobivější a snadněji se cvičí než jejich menší příbuzní. Pokud si tedy chcete pořídit psa a „jít do toho ve velkém“, tohle je 10 největších něžných obrů podle webu Scotsman.

6. Leonberger

Leonberger, pojmenovaný podle německého města, může vážit až 77 kg, ale ve skutečnosti je to něžný obr, který je věrným a láskyplným rodinným mazlíčkem.

5. Irský vlkodav

Irští vlkodavové dosahují výšky až 89 centimetrů a vyznačují se velmi nízkou mírou agresivity, takže jsou vhodnými psy do blízkosti dětí.

4. Neapolský mastif

Neopolitánští mastifové váží až 70 kg a jsou to italští jemní obři, kteří jsou známí tím, že bezvýhradně milují své rodiny, ale mohou být ostražití vůči cizím lidem.

3. Bernardýn

Bernardýn, který byl původně vyšlechtěn k zachraňování lidí v Alpách, je dostatečně velký a silný na to, aby se dokázal prodírat hlubokým sněhem na kilometry daleko. Váží až 91 kg, jsou věrní a jsou z nich skvělí hlídací psi.

2. Německá doga

Velkolepá německá doga sice není největším psem na světě, ale je nejvyšší. V Guinnessově knize rekordů je zapsána německá doga jménem Zeus, která se tyčila do výšky 111 cm. Jsou sice obrovské, ale jsou známé tím, že jsou milující a hravé.

1. Anglický mastif

Anglický mastif je oficiálně největším psem na světě. Podle Guinessovy knihy rekordů vážil pes jménem Zorba v roce 1981 142,7 kg a měřil 69 cm.

Zdroj: scotsman.com