Muž spatřil ptáka přimrzlého k zábradlí a rozhodl se okamžitě jednat

Přidat na Seznam.cz

V lednu byla v Idahu v USA mimořádná zima. Během jednoho rána hojně sněžilo. Jako každý jiný den krmil muž jménem Nelson Wilson své koně, když si všiml přítomnosti drobného ptáka, který podivně nehybně seděl na jednom ze zábradlí jeho farmy.

Bylo to proto, že při mrazivých teplotách vlhké nohy pěnkavy zamrzly ke kovové tyči. “Jedno ráno jsem si všiml osamělého vrabce, který seděl na ocelovém plotu poblíž vodní nádrže. Není neobvyklé, že se ptáci z vyhřívané nádrže napijí. Tento nešťastný pták si zřejmě namočil nohy a při výstupu z vody přimrzl k plotu při teplotách blížících se nule,” řekl Nelson webu HoliDogTimes.

Muž se nejprve pokusil zahřát panikařícímu ptákovi nohy tak, že mu na ně položil dlaň. Když se zdálo, že to nezabírá, napadlo Nelsona rozpustit led svým dechem. Nepravděpodobná lest zabrala a milá pěnkava okamžitě odletěla!

“Pak se zdálo, že zahřátí nohou ptáků mým teplým dechem přinese rychlejší úspěch. Jemný pohyb palcem do strany přinesl vyděšenému ptákovi svobodu a mně úsměv na tváři!,” prozradil spokojený muž.

Zdroj: holidogtimes.com