Jak připravit vašeho psa na příchod miminka

Přidat na Seznam.cz

Poslouchá vás váš pes? Když mu řeknete, aby něco nechal být, udělá to hned? Když vezmete dítě na procházku se psem po boku, potáhne vás oba po ulici? Pokud vás to nyní znepokojuje, váš pes možná potřebuje zopakovat základní způsoby chování, upozorňuje magazín Modern Dog.

Začněte tím, že zhodnotíte, co máte. Ano, máte skvělého psa. Je to váš věrný společník. Pokud je dokonalý, není třeba číst dál. Ale je tomu skutečně tak? Podívejte se na něj očima nového rodiče. Když se vrátíte domů a váš pes po vás poskakuje, tak vás to jistě hřeje u srdce, ale jak to dopadne, až vás bude o člena víc? Jakmile se dítě narodí, nebudete mít čas začínat od nuly. Začněte tedy s přípravou svého psa na příchod nového člena rodiny již nyní.

V prvních měsících těhotenství

Začněte psa seznamovat s dětskými zvuky. Můžete si pořídit CD s dětskými zvuky (pláč, výkřiky radosti, chichotání, šplouchání) a pouštět je po celý den. Řekněte svému psovi, že jste těhotná a začněte ho postupně přikládat ke svému bříšku.

V půlce těhotenství

Zvykejte svého psa na děti. Pokud je to možné, seznamte svého psa s dětmi bezpečně (pod dohledem a na vodítku). Pokud váš pes projevuje strach nebo agresi, je nyní čas učinit několik těžkých rozhodnutí. Bude vaše dítě v blízkosti vašeho psa v bezpečí? Bude se váš pes cítit dobře v blízkosti vašeho dítěte? V nejhorším případě zvažte, jestli nebude lepší najmout někoho, kdo vám bude psa chodit venčit.

Poslední měsíc

Nechte psa, aby si zvykl na pach dítěte, než si ho přinesete domů. Během pobytu v porodnici pošlete domů deku s vůní dítěte. Zatímco váš pes klidně sedí, nechte ho deku očichat. Připravte si chutné a hodnotné pamlsky, aby první dojem vašeho psa byl dobrý. Po příchodu domů přivítejte svého psa jako obvykle. Vyhraďte si na svého psa čas, i když je už dítě na světe.

Zdroj: Moderndogmagazine.com