6 věcí, které vaše kočka nejvíc nesnáší a o kterých jste neměli ani tušení

Přidat na Seznam.cz

Kočky jsou spolu se psy nejlepším přítelem člověka. Ale určitě existují věci, které nesnášejí, když jejich majitelé dělají, aniž by o tom věděli, píše kolektiv redakce webu El espectador.

Vlastnosti koček jsou ideální pro mnoho lidí, kteří nechtějí závislé domácí mazlíčky. Jejich záhadné chování nás může zdržovat hodiny a hodiny sledováním internetových videí, aniž bychom pochopili, proč se chovají určitým způsobem.

Kočky jsou považovány za nezávislá, sebestředná a nesobecká zvířata. I když potřebují méně péče než psi, jejich chování je způsobeno situacemi nebo věcmi, které děláme a které nesnášejí.

Věci, které vaše kočka nesnáší

Určitá gesta a chování, která denně děláme, mohou naši kočku rozčilovat. Znalost významu jejich mňoukání a pohybů je klíčem k vytvoření pevnějšího pouta a k lepší kvalitě jejich života.

Namočení

Navzdory všeobecnému přesvědčení, že kočky snášejí vodu, jim ve skutečnosti vadí, když je někdo postříká nebo vykoupe. Vzhledem k tomu, že tato zvířata pocházejí z pouštních oblastí, není pro ně kontakt s vodou oblíbeným momentem nebo něčím, co by je vzrušovalo.

Silné vůně

Kočky nemají tak dobrý čich jako psi, ale některé pachy nesnášejí. Pokud jejich majitel používá potraviny, jako je česnek, cibule, ocet nebo citrusové plody, utečou.

Hlasité zvuky

Kočkám velmi vadí hlasité nebo vysoké zvuky. Ať už se jedná o zvuk houkaček, křik, troubení nebo dokonce štěkot psů, mohou vyvolat patologické stavy, jako je úzkost nebo stres.

Ignorování

Ignorování ze strany lidí je něco, co je rozčiluje. I když jsou rádi nezávislí, když chtějí, aby se jim jejich majitelé věnovali, myslí to vážně.
Mají své způsoby, jak vám to dát najevo. Pokud chodí kolem vás a mňouká, pokud se k vám trochu přitahuje a vrtí ocasem nebo vás dokonce kouše, žádá si o vaši pozornost. Jejich příliš dlouhé držení v ruce je pro ně nepříjemné.

Hledění do očí

Jakkoli jsou jejich oči nápadné a krásné, pohled do nich opravdu nesnášejí. Tento oční kontakt je známkou dominance, takže nejlepší způsob, jak si získat jeho důvěru, je pomalu mrkat a přitom se mu dívat do očí.

Příliš dlouhé držení

Držet je násilím je něco, co nenávidí. I když jsou měkké a huňaté, nemají rády, když je někdo dlouho hladí. Pokud držíte kočku v náručí a zjistíte, že začíná mňoukat nebo se pohybovat, není jí to příjemné a uteče.

Zdroj: El espectador