8 nejsnadněji cvičitelných a klidných plemen psů pro lidi, kteří nemají trpělivost

Přidat na Seznam.cz

Když budoucí majitelé domácích mazlíčků zvažují různá plemena psů, často hledají vhodnou povahu nebo temperament. Je běžné, že chtějí klidného psa nebo takového, který se snadno cvičí, i když tato vlastnost může být obzvláště důležitá pro méně zkušené majitele psů, píše portál Paw Tracks.

Které psí plemeno je nejklidnější?

Nejklidnější pes není definován svým plemenem. Ať už je štěně velké, malé nebo kdekoli mezi nimi, bude mnohem klidnější, když bude mít dostatek fyzického pohybu a duševní stimulace. Přesto mají někteří psi instinktivní a genetické předpoklady častěji odpočívat, než běhat a hrát si. Seznam by se asi nedal zúžit na jedno „nejklidnější“ plemeno, protože mnohá jsou proslulá svou nižší aktivitou. Patří mezi ně např.:

  • Tibetský španěl
  • Kavalír King Charles španěl
  • Boerboel, plemeno podobné mastifovi
  • Irští a skotští vlkodavové
  • Bergamský ovčák
  • Baset
  • Clumber španěl
  • Pekinézský psík
  • Bernardýn

Která plemena psů se nejsnáze cvičí?

I když klidný neznamená vždy snadno cvičitelný, mnoho psů se do obou kategorií vejde natolik dobře, že se přizpůsobí řadě životních stylů. Přesto jsou některá z nich známá právě pro svou úspěšnost při výcviku, včetně těchto osmi působivých plemen.

1. Border kolie

Ačkoli je toto plemeno známé svým pracovitým přístupem, ještě více je známé svou inteligencí. Border kolie jako nejlépe cvičitelné plemeno číslo jedna díky jejich rychle se učícímu a ochotnému chování. Na konci náročného pracovního dne může být unavená border kolie také klidným společníkem.

2. Bernský salašnický pes

Nenechte se zmást jejich velikostí, tito jemní obři jsou milá, rodinně orientovaná stvoření, která mají dokonce sklony k plachosti. Bernští psi se mohou obzvláště ochotně účastnit výcviku díky své instinktivní touze pracovat, ačkoli je často najdete mírné, nenáročné a tolerantní.

3. Pudl

Tito kudrnatí psi jsou stejně chytří jako krásní. Nejenže mají vyšší potřebu stimulace (kterou jim výcvik může poskytnout), ale mohou být všestranní, atletičtí a mimořádně citliví na odměnu. To platí pro standardní, miniaturní i toy pudly.

4. Zlatý retrívr

Zlatí retrívři s patřičně oslnivou pověstí jsou z mnoha důvodů jedni z nejoblíbenějších rodinných psů. Jsou chytří, všímaví a vysoce motivovaní k tomu, aby potěšili své majitele!

 5. Německý ovčák

Zde je skvělý příklad plemene, které se může snadno cvičit, ale pravděpodobně nebude odpovídat popisu „klidný“. Nejenže větší psi vyžadují více prostoru a pohybu než menší chlupatí kamarádi, ale pastevečtí psi, jako jsou němečtí ovčáci, potřebují také pravidelnou aktivitu. Když jsou však spokojení, mohou být také skvělými parťáky na spaní.

Zdroj: pawtracks.com, akc.org