Záchranáři sundali kotěti z hlavy skleněnou misku a při té příležitosti mu dali dokonalé jméno

Přidat na Seznam.cz

Záchranáři z Massachusetts (USA) před nějakou dobou zachránili kotě, jehož zvědavost překročila meze. Hlavička se mu totiž zaklínila v malém skleněném akváriu. A jak to celé dopadlo?

Seznamte se s Buzzem Rakeťákem

Pracovníci bostonské Ligy pro záchranu zvířat a kontroly zvířat v americkém městečku setkali s šestiměsíčním oranžovým koťátkem, píše DailyPaws. Malá slečna se toulala po ulici s malým skleněným akváriem na hlavě.

Když místní pracovníci dostali zprávu, že se po ulici toulá kotě, rozhodli se na ní nastražit past. Kvůli akváriu, které blokovali její čich nemohla cítit pach, ale rozhodla se sledovat své dva kamarády, kteří uvnitř pasti cítili potravu, kterou do ní nastražili záchranáři. Ti neváhali a malou slečnu pojmenovali Buzz Rakeťák.

Naštěstí pro malou Buzz vše dobře dopadlo

Jakmile ji dostali do rukou, terénní pracovníci odstranili koťátku tehdejší trvalou helmu, což jí umožnilo znovu cítit a jíst. Poté ji odvezli ji do Centra péče o zvířata a adopce, kde zdravotníci zjistili, že je špinavá, ale jinak zdravá.

Malá Buzz nakonec podstoupila očkování a kastraci a bude potřebovat ještě nějaký čas, než bude moci být adoptována. Musí se ještě naučit žít s lidmi a důvěřovat jim, i když své nové kočičí kamarády v útulku miluje. Snad brzy najde milující rodinu.

Zdroj: dailypaws.com, Youtube