Sloní matka bojuje s krokodýlem na život a na smrt

Přidat na Seznam.cz

O slonech se říká, že mají neuvěřitelnou paměť. Jak se však o slonech dozvídáme více, zdá se, že jejich výjimečná paměť je pouze jednou z tváří jejich neuvěřitelného intelektu. Jsou vykreslováni jako jedni z nejohleduplnějších, nejinovativnějších a nejsoucitnějších tvorů na planetě.

Pro rodinu  vše

Stejně jako mnozí lidé, jsou i sloní matky velmi ochranářské vůči svým dětem a udělají vše pro to, aby je ochránily, připomíná A-Z-Animals. Je všeobecně známo, že matky obepínají svá mláďata ocasem, aby je udržely v blízkosti a bezpečí.

Na následujícím videu je vidět, jak se jedna sloní matka přiblíží ke krokodýlovi a začne ho tlačit pod vodu, než ho zadupe. Protože jí chybí kly, musí se při útoku spoléhat na chobot, hlavu, ústa a nohy.

Jeden z komentářů zní: „Buď má v oblasti sloní mláďata a krokodýla zadupává, aby neublížil některému z jejich mláďat, nebo… už na tomto místě kvůli krokodýlovi o mládě přišla a teď se mu mstí.“

Útočí sloni často?

Sloni se s krokodýly perou jen zřídka, matky však svá mláďata zuřivě chrání a sloní samci mohou být během páření nepřátelští. Toto video však není první případ, kdy byl slon ve volné přírodě zachycen při zabíjení krokodýla.

Tento krokodýl si tak nejspíš myslel, že je lstivý, a připlížil se ke sloní mámě. Netušil, že to bude to poslední, co udělá.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube