9 způsobů, jak si hrát s vaší kočkou

Přidat na Seznam.cz

Každý, kdo se jednou podíval na video, ve kterém figurovala kočka, dobře ví, že je to od přírody hravý tvor. Zábavných videí s kočičími mazlíčky je ostatně nespočet, ale víte, že kočičí dovádění není jenom zábavné na pohled, ale přináší vaší kočce i psychické a fyzické výhody? Podívejte se, jak trávit společné chvíle hraním her, které vaši kočku osloví a udrží ji v dobré kondici.

Nejen psi milují hry různého typu. I vaše kočka občas touží po pozornosti a ocení, když si s ní zahrajete nějakou hru, jak prozradil Daily Paws. „Poskytnutí hraček a prostředí, které podporuje zkoumání, je skvělý způsob, jak nechat kočku, aby se zabavila. Je ale také dobré si s kočkou hrát. Díky tomu jste oba šťastnější a posilujete své pouto,“ říká Lisa Radosta, veterinární behavioristka. Zde je tedy několik způsobů, jak si se svým koťátkem, ale i dospělou kočkou můžete společně zahrát.

Nechť hry začnou!

1. Aport – Některé kočky aportují také! Hoďte chlupatou myš nebo míček a sledujte, zda hračku vaše kočka přinese zpět. Podpořit ji k tomu můžete odměnou v podobě pamlsku.

2. Na schovávanou – Slyší vaše kočka na jméno? Zahrajte si tedy na schovávanou. Když vás váš chlupatý kamarád najde, nabídněte mu pamlsek, ať ví, že udělal něco správně.

3. Překážková dráha – Kočky jsou stejně mrštné jako psi, tak proč si nevyzkoušet, jestli nezvládnou jednoduchou překážkovou dráhu. Postavte ji sami, nezapomeňte na tunely a počkejte, až ji začne váš mazlíček zkoumat.

4. Motorizované hračky – Hračky, které se samy pohybují, jsou skvělým způsobem, jak kočku zabavit, když si s ní nemůžete hrát vy. Svou službu udělají i ty dětské.

5. Krmítka s otvory – Takzvané dávkovače krmiva, které vyžadují, aby vaše kočka přišla na to, jak uvolnit granule uvnitř, jsou skvělým způsobem, jak jí dát podnět – hrát si. Díky nim se z jídla stane náročná zábava a věřte, že touha po jejím oblíbeném pamlsku bude silná.

6. Šanta kočičí – Fantastická bylina, na kterou kočky příznivě reagují. Vložte ji do jejích oblíbených hraček, aby bylo hraní ještě zajímavější, píše taktéž Webbox. Zakoupit však již naplněné hračky se šantou, můžete i v chovatelských potřebách.

7. Hračky na provázku – Jedna z nejoblíbenějších her. Použití hračky na provázku poskytne vaší kočce zábavné a interaktivní hraní s jejími tlapkami a rovněž ji i unaví.

8. Hra s rybářským prutem – Zavěste před kočku hračku s prutem, získejte její pozornost a hoďte. Váš kočičí mazlíček možná bude dělat psí kusy, jen aby ji chytil.

9. „Otáčejte“ její hračky – Kočky mají rády rozmanitost stejně jako my, jak prozrazuje Nutro, ale nemusíte kupovat nové hračky, aby pro ně byly stále zajímavé. Místo toho zkuste hračky střídat, abyste udrželi u vašeho mazlíčka pocit novosti.

Nemyslete si, že kočky milují, když si hrají pouze samy. Naopak, rády dovádějí se svými majiteli a tráví s nimi čas formou her. Hra s vámi jim dává možnost pohybu, uplatnění loveckých instinktů a smyslového obohacení, po kterém touží. A pamatujte, že hry jsou konec konců součástí péče, během které jim zajistíte zdravý a šťastný život.

Zdroj: Daily Paws, Webbox, Nutro, Youtube