Americká hrubosrstá kočka – jejich chlupy připomínají drátěnky

Přidat na Seznam.cz

První hrubosrsté kočky se objevily během druhé světové války v Londýně, ale pak beze stopy zmizely. Až několik let po válce se hrubosrsté kočky konečně zase objevily. Jejich chlupy připomínají drátěnky, jsou na pohled krepovaté, na dotek velmi hrubé. Americké hrubosrsté kočky jsou inteligentní plemeno, které miluje komfort a rozmazlování.

Kočka, která miluje pohodlí

Americké hrubosrsté kočky milují, když je jejich majitel rozmazluje. Ačkoli jsou hrubé a může se zdát, že se špatně hladí, opak je pravdou. Jejich srst se vrací zpět na místo a hlazení je těmto kočkám příjemné. Jsou sice jedinci, kteří před mazlením dají přednost jiné zábavě, obecně lze ale říci, že jsou americké hrubosrsté kočky přizpůsobivé, dobře se snáší s ostatními zvířaty a dokonce vycházejí dobře i s dětmi.

Tady hlídá kočka

Ačkoli tato kočka miluje pohodlí a ráda se povaluje, narušení svého území si nenechá líbit. K nevítaným návštěvníkům může být velmi dominantní, chová se arogantně a říká se o ní, že je hlídací kočka. Ostražitě hlídá své majitele a všechny, které považuje za svou rodinu, chcete-li za svou smečku, ačkoli kočky nejsou smečková zvířata. Na tyto kočky je potřeba dávat pozor, protože jsou velmi zvědavé a často se kvůli tomu dostanou do potíží.

Zdravotní problémy spojené s plemenem

Americké hrubosrsté kočky jsou považovány za jedno ze zdravých plemen. Hypertrofická kardiomyopatie (srdeční problém) by měl být podchycen včas již v chovu. Proto si pořizujte kočku od spolehlivého chovatele, který má zdravotně testovaný svůj chov. Častým problémem amerických krátkosrstých koček bývá obezita, ale to se v dnešní době týká všech mazlíčků obecně. Proto kočičku podporujte v pohybu a kontrolujte množství jídla, které jí dáváte.

Americká hrubosrstá kočka má zvláštní typ srsti, který je velmi křehký a můžete srst snadno poškodit neopatrným kartáčováním. Kůže má sklony k vyšší tvorbě mazu, což není dobré pro alergeny a infekce. Kočku je nutné pravidelně koupat a udržovat v dobré kondici.

Zdroj: WebMD