Až 500 divokých koní se vrátí do přírody. Mustangové se zase budou volně prohánět spolu s dalšími zvířaty

Přidat na Seznam.cz

Koně jsou pro člověka užiteční už tisíce let. Celá léta je lidé využívají na polích, při závodech nebo na přehlídkách, nyní se ale začnou vracet do divoké přírody. Nové prostranství může poskytnout domov (nejen) několika stovkám divokých mustangů.

Útulek pro divoké koně

Organizace The Wild Animal Sanctuary má nyní v Coloradu (USA) pozemek o rozloze větší než například Manhattan. Na tomto pozemku má být zřízen útulek pro divoké koně, konkrétně pro mustangy – původní coloradské plemeno divokých koní.

Koně budou mít sousedy

Na obrovském území už teď žije celá řada dalších zvířat, která patří mezi „původní obyvatele„. Mezi ně patří například varani, pumy, jeleni, losi, pratuři, holubi, tetřívci, nebo také orli. V následujících měsících navíc plánuje útulek zachránit a poskytnout domov až 500 kusům divokých mustangů.

The Wild Animal Sanctuary

Pokud jde o záchranu divokých zvířat a jejich následné navrácení do volné přírody, koná organizace The Wild Animal Sanctuary úctyhodnou práci. Na různých místech takto provozuje celkem tři další útulky. O záchranu zvířat se navíc snaží už 43 let.

zdroj: wildhorserefuge, wildanimalssanctuary, worldanimalnews