Balinéská kočka: Plemeno s tajemnýma očima

Přidat na Seznam.cz

Balinéská kočka je atletické a láskyplné plemeno koček se vzhledem aristokratky. Balinéská kočka, známá jako dlouhosrstá siamská kočka, je středně velká kočka s dlouhým, štíhlým tělem. Toto plemeno je naprosto úchvatné díky svému trojúhelníkovému obličeji a pronikavým očím, nemluvě o její rozkošné osobnosti!

O původu kočky

Jméno dostala podle tajemných očí, královských, ladných pohybů a splývavých, štíhlých linií balijských tanečnic. Obecně se má za to, že její srst vznikla jednoduše přirozenou mutací siamské kočky, i když někteří lidé se domnívají, že siamská kočka byla zkřížená s angorskou, píše A-Z-Animals.

Vlastnosti kočky

Přestože není imunní vůči vyvolávání reakcí u kočičích alergiků, její srst obsahuje mnohem méně alergenů než většina ostatních plemen. Toto plemeno se dobře přizpůsobuje životu v interiéru, ale potřebuje dostatek pohybu, aby se díky své atletické, svalnaté, ale jemné kostnaté postavě vyhnulo nadváze. Hedvábná srst je méně náchylná k zamotávání a stačí ji upravovat jednou až dvakrát týdně. Líná také mnohem méně, než byste si mysleli, protože má pouze jednu srst.

Její osobnost je upovídaná, hravá a inteligentní, má milující, vysoce energickou a tolerantní povahu, která dobře vychází s dětmi, jinými domácími zvířaty a jinými kočkami. Tato vysoce aktivní kočka má také společenskou a pozornost vyžadující povahu. Mňouká podobně jako siamky, ale ne tak hlasitě. Často se upne na jednoho člověka, přesto si užívá vyvýšená místa, včetně ramen.

Vzhled

Balinéská kočka je středně velké, středně dlouhosrsté plemeno domácí kočky, známé také jako čistokrevná dlouhosrstá siamská kočka, i když o něco větší. Váha této kočky se pohybuje od 2,5-6,5 kg. Kočka má trojúhelníkovitější hlavu, která je nahoře široká a dole špičatá. Srst může být krémová až šedá s tmavě hnědými místy v oblasti hlavičky, pacek a ocasu. Oči téhle kočky jsou výrazně modré.

Balinéská koťata

Balijská koťata se již v raném věku projevují hravostí. Pro jejich duševní stimulaci je nutné mít k dispozici škrabadla, hračky, vysoká hrazdička a hry. Ještě jako koťata mají srst zpravidla krémovou nebo bílou, později se objeví barevné body. Barevný bod balijského kotěte určíte podle polštářků tlapek. Lilac a chocolate point mají růžové polštářky, zatímco seal a blue point mají polštářky tmavé.

Délka života

Tyto kočky mají tendenci se dožívat velmi dlouhého věku. Minimální délka jejich života se pohybuje v průměru od 12 do 15 let, ale může být i 18 až 22 let.

Zdroj: a-z-animals.com, Instagram