Beran nicnetušícího rybáře shodí do vody

Přidat na Seznam.cz

Všichni jsme viděli veselé kompilace lidí, kteří uklouzli, spadli nebo měli roztomilé nehody se zvířaty. Ať už ve volné přírodě, nebo v pohodlí domova, zvířata dokážou být někdy hloupá a dělat ty nejpodivnější věci.

Rybaření, které se zvrtlo

Pokud jste někdy rádi chodili na ryby, držte si klobouk! Video začíná tím, jak si muž užívá poklidné odpoledne a nahazuje naviják v naději, že uloví nějakou čerstvou rybu. Netušil však, že i on se brzy ocitne ve vodě. Za rybářem totiž vidíme berana, o kterém muž nemá zřejmě vůbec tušení. Je zřejmé, že si vypočítává své další kroky, aby mohl rybáře srazit. A než se nadějeme, nakonec se mu to podaří a muž spadne do vody.

Útočí berani často na lidi?

Berani nejsou pro lidi vždy nebezpeční, ale mohou se jimi stát, pokud se rozzlobí. Ačkoli nevnímají lidi jako přímé nebezpečí pro své teritorium, v případě vyrušení mohou zaútočit. Na videu není jasné, co způsobilo, že toto zvíře na rybáře zaútočilo. Možná jen bránilo své teritorium. Možná byl poblíž vrh nově narozených ovcí. Ať tak či onak, vypadá to, jako by beran na tento okamžik čekal celý život!

Existuje řada případů, kdy útok berana dopadl špatně pro člověka i pro ostatní zvířata. K těmto útokům může dojít bez varování a bez ohledu na to, jak se lidé v blízkosti beranů chovají. Útoky beranů mohou být kruté a mohou mít za následek vážná zranění včetně roztříštěných kostí.

Zdroj: AZAnimals