Bernský salašnický pes jménem Ivy odmítá opustit své zimní království

Přidat na Seznam.cz

Jsou tací, kteří letní horka nesnášejí a pookřejí až s prvními mrazíky. Patří mezi ně i bernský salašnický pes, roztomilý dobrácký chlupáč původem ze Švýcarska. Podívejte se na veselé video, jak fenka jménem Ivy rozpustile odmítá opustit své zimní království a jít spát.

Bernský salašnický pes je jedno ze švýcarských plemen univerzálních psích pomocníků. V minulosti tahal vozíčky s nákladem, naháněl dobytek na alpských loukách a strážil selské usedlosti. Dnes místo stáda ovcí hlídá hlavně děti.

Jelikož pochází ze země nejvyšších evropských hor, miluje zimní období plné sněhu. S chladnými dny ožije a je nabitý energií, připraven kdykoli vyrazit do závějí hledat ztracené turisty. Nebo vás alespoň doprovodit na běžkách.

Jak vidíme na videu, na zimu a první sníh se těšila i fenka bernského salašnického psa Ivy z amerického státu Massachusetts. Při první sněhové vánici tohoto roku vyběhla ven na terasu a užívala si poletující vločky. Za hodinu už byl její hustý černý kožich tak zasněžený, že téměř splývala s podlahou. Do vyhřátého domu se však ani náhodou nechtěla vrátit.

Po šesti hodinách – o půlnoci – se ji její páníček zoufale pokoušel přemluvit, že už je čas jít dovnitř, dát si večeři a zalehnout. Beznadějně. Podívejte se na její reakci, když má opustit své zimní království:

@ivytheberner Replying to @jcalkins hopefully this answers your question 😂 #bernesemountaindog #snow #dog ♬ Elf – Main Theme – Geek Music

Teprve pozdě po půlnoci se zdálo, že je připravena jít dovnitř. Škrábala na dveře a štěkala. Majiteli svitla naděje, rychle ale pohasla, když se ukázalo, že to byl jen trik, jak jej vylákat ven ke hře ve sněhu. Koulovačka, andělíčci ve sněhu, stavění sněhuláka, budování sněžné pevnosti – tolik možností zimní zábavy!

Povídá se, že Ivy je stále tam venku…

A co váš pes, miluje sníh, nebo ho v zimě nedostanete z gauče?

Zdroj: Daily Paws