Běžkyni zkřížila cestu samice medvěda s dvěma mláďaty na úzké stezce

Přidat na Seznam.cz

Setkat se tváří v tvář s obrovským medvědem není nikdy pro nikoho dobrá představa. Ještě těžší je se s takovou situací vypořádat, když nastane. Podívejme se, co se stane běžkyni, která je nucena na své cestě čelit medvědí rodince.

Nečekané setkání

Video běžkyně se stalo populárním poté, co v kalifornském městě Sierra Madre doslova narazila na medvěda. Záběry začínají tím, že běžkyně běží po turistické stezce a když zahne, na terénu jí čeká nevídané překvapení. Na cestě se totiž setkává s mámou medvědicí a jejími dvěma mláďaty.

„Když jsem běžela sama po stezce, po zatočení do těsné slepé zatáčky mě dělil opravdu kousek od sražení se s obrovskou medvědí mámou,“ napsala běžkyně v příspěvku na Instagramu. „Abych ji nesrazila, zastavila jsem, jak nejrychleji to šlo.“

Dále slyšíme zvuky běžkyně, která hlasitě křičí a prohlubuje hlas, jak couvá. I když se může zdát, že udělala správnou věc, nemůžeme jí moc gratulovat. Dělání hluku v případě medvědů není nejlepším řešením. V blízkosti medvěda je nejlepší nedělat žádné zvuky, protože by si zvíře mohlo myslet, že jde o kořist. Nejlepší je mávat rukama nad hlavou. Tímto způsobem vyvoláte zdání, že jste velcí, a pak se pomalu stáhněte.

Kde žijí medvědi hnědí?

Medvědy hnědé najdeme žít v celé Asii, Eurasii, Evropě a Severní Americe. Často se vyskytují v lesích, horských oblastech, tundrách a někdy i v polopouštních oblastech. Populace medvěda hnědého se v současnosti pohybuje pod hranicí 200 000 jedinců. Jedním z nejznámějších medvědů je medvěd grizzly. I jejich populace se pohybuje pod hranicí 60 000 jedinců. Jejich stav z hlediska ochrany tak zůstává ohrožený.

Je důležité vědět, jaké druhy zvířat se vyskytují v oblastech, které navštívíte. Běžkyně ve výše uvedeném videu se nejspíše domnívala, že si ten den jen vyrazí příjemně zaběhat. Ale tím, že známe zvířata ve své oblasti, nám dává možnost vybrat si, kam se vydáte. A jak reagovat na konfrontace se zvířaty.

Zdroj: AZAnimals