Blue Bay Shepherd – psí plemeno chová pouze jedna chovatelka na světě. Takhle vypadají potomci ovčáků a vlků

Přidat na Seznam.cz

Americký Blue Bay Shepherd je nové plemeno vlčáků. Jde o mix velmi vzácného starosvětského modrého německého ovčáka a neméně vzácného modrého vlčáka. Zachovává si výrazný vlčí vzhled, přitom se ale jedná o rodinného miláčka.

Plemeno ve vývoji

Současný nejslavnější Blue Bay Shepherd, jménem Kurgan, slouží jako velvyslanec svého plemene a ukázal se jako vyrovnaný, odvážný a aktivní pes. Kurgan také odhaluje silné sociální dovednosti a je pravděpodobně vynikajícím příkladem toho, čeho chovatelka Vicki Spencer, doufá, že se svými psy dosáhne. Americký Blue Bay Shepherd totiž zatím není uznaným plemenem. Připravuje se však zhruba dvě desetiletí. Jedinou legitimní chovatelkou amerického Blue Bay Shepherd je Vicki Spencer z města Southern Breeze Ranch, píše web Paw Safe.

Stejně jako chovatelé československých vlčáků, i Vicki se rozhodla chovat psy se zdravím a dobrým vzhledem vlka a loajalitou a povahou německého ovčáka. Také si konkrétně přála výrazné modré chlupy a světlé oči, které jsou u německých ovčáků i vlků extrémně vzácné. A jak můžete vidět, například pes jménem Ocean se opravdu těmito vlastnostmi může chlubit.

Vlčí DNA

Blue Bay Shepherd je pokus vytvořit psa s krásou a grácií vlka, ale šťastným, přátelským temperamentem a učenlivostí psa. Zatím to byl docela úspěch. Aby Vicki položila základy pro plemeno Blue Bay Shepherd, začala chovem svých vlastních vlčích psů. Jakmile měla tyto psy takové, jaké je chtěla, byli to vlčáci F5 – což znamená, že byli pět generací daleko od svých vlčích předků. V DNA Vickiných psů je smícháno 8 různých psích plemen. Tajila přesně, která plemena použila ve snaze ochránit své nové plemeno před bezohlednými chovateli, kteří by se snažili špatně vytvořit své vlastní verze, píše web Try Fi. Existují ale někteří ovčáci s modrou srstí, kteří mají až 12-16 % vlčí DNA. Vicki se však snaží udržet procento na 6 %.

zdroj: Instagram, Paw Safe, Try Fi