Buvolí stádo bylo rozděleno divokými psy. Psi ukořistili telata

Přidat na Seznam.cz

Divocí psi jsou známí jako jedni z nejúspěšnějších lovců zvířecí říše, mají téměř 80% úspěšnost. Toto video, kdy psi ukořistili telata buvola vám přesně ukáže proč! 45letá žena zažila toto vysoce emotivní pozorování v Moremi v Botswaně a vysvětlila, co se stalo.

„Náš průvodce nás vzal na poslední ranní jízdu našeho neuvěřitelného čtyřdenního pobytu v Moremi. Odjeli jsme z našeho kempu brzy a už jsme viděli pakoně, zebru, impalu, žirafu, šakala, čápy, jeřáby a 2 lvy. Kolem 8 hodin ráno jsme v dálce viděli buvoly a něco, co vypadalo jako hrající si telata, tak jsme se rozhodli, že se na to podíváme zblízka.“ vysvětluje cestovatelka.

„Když jsme se blížili, uvědomili jsme si, že je tam velká smečka divokých psů. Bylo to neuvěřitelně vzrušující, protože jsme je slyšeli 2 noci předtím, ale nebyli jsme schopni je najít,” uvedla.

Nemilosrdná příroda

„Při příjezdu jsme viděli, že buvolí stádo bylo rozděleno a uprostřed divocí psi vlastně jedli 2 bizoní telata. To, co následovalo, byla horská dráha emocí a absolutního adrenalinu…“

Přestože sebe a mládě buvolí matka bránila, na videu lze vidět, že vypadá opravdu vyčerpaně. Mládě podlehlo psí smečce.

zdroj: Roaring Earth