Velryba žádá potápěče o pomoc, aby odstranil háček na ryby, který ji uvízl v tlamě

Přidat na Seznam.cz

Tohle byl mimořádný okamžik, kdy vorvaň „požádal“ potápěče o pomoc. Vorvani jsou obecně neuvěřitelně inteligentní a mají největší mozek ze všech tvorů, kteří kdy žili. Tito obrovští savci jsou mírumilovní a živí se pouze olihněmi, které uloví při potápění, a předpokládá se, že právě díky své inteligenci dokázal tento vorvaň požádat o pomoc, uvádí portál Ocean.

Potápěčem v tomto zázračném videu je muž jménem Hugues. Při jiné příležitosti se mu také podařilo vyprostit velrybu, která se zamotala do lan. Hugues se věnuje pomoci a ochraně mořských živočichů a věří, že i jeden člověk může výrazně změnit situaci.

Velryba se přiblíží k Vitrymu a pohybuje svým mohutným tělem do stran, načež roztáhne čelist, aby potápěči naznačila, že potřebuje pomoc. Níže se podívejte na celé video z tohoto setkání:

Když velryba plave vedle Huguese, ten na ni zaměřuje kameru a vypráví, co vidí. Navzdory nejasnému překladu můžeme usuzovat, že viděl krev a že hák byl k velrybě připevněn v blízkosti zubu. Velká velryba naštěstí zůstala klidná, když Hugues hák z velrybí tlamy odstranil. Ale to není všechno, Huguese také zaskočilo, když se zdálo, že velryba ještě chvíli setrvává poté, co se ji snažil utěšit, že utrpení skončilo. Na oplátku se zdálo, že mu velryba děkuje! Řekl to divák, který se pokusil o překlad:

„Pro ty, které to zajímá, ten chlapík mluví o tom, jak bylo zvláštní vidět, jak k nim ten vorvaň připlaval s otevřenou tlamou, ale neagresivně. Jak viděl, že jí teče z tlamy krev, a jak se po vyjmutí háku chvíli snažil, aby velryba pochopila, že je po všem, objal ji a jak vorvaň potom chvíli postával a dával najevo známky, které by se daly vykládat jako vděčnost.“ Hugues dokonce velrybu objal, položil jí hlavu na hlavu a šeptal jí uklidňující slova.

Zdroj: kingdomstv.com, YouTube