Chystáte se pořídit si kočku? O co všechno se postarat a jak o ní pečovat

Přidat na Seznam.cz

Rozhodnutí adoptovat první kočku je monumentální jak pro vás, tak pro vaši novou kočku. Ať už o pořízení kočky teprve uvažujete, nebo jste si svou první kočku právě adoptovali, máme pro vás několik rad, jak se o ní správně postarat.

Vytvoření nákupního seznamu pro vaši novou kočku

Než si novou kočku nebo kotě přinesete domů, je třeba shromáždit nebo koupit řadu věcí, aby se vaše kočka cítila spíše jako člen rodiny než jako návštěva, vysvětluje TheSprucePets. Udělejte to několik dní předem, abyste minimalizovali stres pro vás i vaši kočku v den příchodu domů.

Připravte pro kočku bezpečnou místnost

Bezpečná místnost nemusí být samostatná místnost, ale může to být prázdná skříň, roh ložnice s ochrannou zástěnou nebo zřídka používaná koupelna. Důležité je, aby vaše nová kočka měla místo, které může nazývat domovem, kam se může uchýlit a odpočívat. Může se dobrovolně rozhodnout, že se bude stýkat s vámi a ostatními členy rodiny, ale prozatím ji nechte rozhodnout, zda se bude schovávat, nebo se bude stýkat s ostatními.

Přiveďte si novou kočku domů

Když si domů přivedete novou kočičku, připravte se na to, že se nejspíš nebude chtít hned mazlit, ale že se někam schová. Může to trvat několik dní než si vá nový přírůstek zvykne na nové prostředí, a tak jí dopřejte volnost a netahejte jí násilně například zpoza z postele. Místo toho jí nechte rozkoukat po novém domově. A pokud dojde k nějaké nehodě, určitě jí netrestejte!

Vezměte svou kočku na první návštěvu veterináře

První návštěva veterináře vaší nové kočky je nesmírně důležitá. Budete se chtít ujistit o jejím dobrém zdravotním stavu a nechat ji očkovat, pokud to již neudělala adopční agentura. Také, pokud to již nebylo provedeno, musíte si domluvit termín kastrace nebo sterilizace vaší nové kočky.

Poznejte stravu své kočky

Znalost složení kočičího krmiva vám pomůže zajistit nejen dlouhověkost, ale i kvalitu života, kterou pro svého nového člena rodiny chcete. Přestože kočky pocházejí z pouštních tvorů, čerstvá voda je pro ně také nezbytná, zejména pokud se živí suchou stravou.
Nezapomeňte si přečíst etikety krmiv pro kočky, abyste věděli, čím svého nového člena rodiny krmíte. Měli byste si je prohlížet týdny a měsíce dopředu, dokud se nebudete cítit jistí svými znalostmi. Jakmile se naučíte číst etikety kočičích krmiv, stane se to vaším celoživotním zvykem.

Hrajte si s kočkou

Hraní si s kočkou je úžasný zážitek pro sblížení. Kočky si rády hrají a jsou experty na vymýšlení vlastních her. Než budete investovat do drahých kočičích hraček, experimentujte s věcmi, které najdete v domácnosti. Papírové sáčky jsou skvělá zábava, stejně jako kartonové krabice.

Zdroj: thesprucepets.com, Youtube