Příběh fenky, která se po srážce autem zase naučila chodit

Přidat na Seznam.cz

Pitbul jménem Nokia dostal druhou šanci na život díky několika štědrým dobrovolníkům a úžasné terapii.

Fenka bitbula Nokia byla poprvé přivezena do útulku po srážce autem, kdy přišla o zadní nohy. Její celkový zdravotní stav se sice zlepšil, ale zadní nohy zůstaly z velké části nefunkční, a tak jí útulek pořídil sadu koleček, která jí pomáhala v pohybu. Tehdy však Nokiin příběh zaujal dobré lidi. Ti viděli příspěvek útulku o přijetí Nokii po její nehodě a nabídli jim své služby v podobě 10 vodoléčebných sezení na jejich podvodním běžeckém pásu, a to zdarma.

“Podvodní běhací pásy se běžně používají při rehabilitační terapii psů jako forma hydroterapie. Mohou psům pomoci vybudovat svalový tonus a zvýšit rozsah pohybu. Voda snižuje zatížení kloubů, takže nemusí udržovat jejich vlastní váhu, ale zároveň jim klade odpor, který pomáhá budovat svaly,” řekla odbornice pro web DailyPaws.

Ze začátku si nedělala velké naděje. Přesto s fenkou pracovala dál. A při jejich třetí rehabilitaci začali pozorovat určité pokroky. Nokia se skutečně začala zlepšovat.

Nyní je Nokia díky trpělivosti a pomoci organizace a dobrovolníků šťastnou, aktivní fenkou, která se dokáže pohybovat vlastní silou, běhat a aportovat, aniž by potřebovala kolečka. A údajně je na dobré cestě ke spokojenému a zdravému životu.

Zdroj: dailypaws.com