Ruská modrá kočka má extrémně hustou a měkkou dvojitou srst. Může být i dobrou volbou pro alergiky, protože málo líná. Podívejte se na její historii

Přidat na Seznam.cz

Ruská modrá kočka je milá a věrná kočka, která bude svého majitele všude následovat, takže se nedivte, když vás bude vítat u vchodových dveří! Říká se, že ruské modré kočky spíše cvičí své majitele, než aby majitelé cvičili je, což je legenda, která se opakovaně potvrdila. Jsou to velmi společenští tvorové, ale rádi tráví čas i o samotě a aktivně vyhledávají klidný, soukromý koutek, kde by mohli spát.

O tomto vzácném plemeni toho není mnoho známo, předpokládá se však, že ruská modrá pochází ze severního Ruska, konkrétně z Archangelských ostrovů. Podle Asociace chovatelů koček (CFA) se traduje, že ruské modré plemeno pochází z koček chovaných ruskými cary.

Za předpokladu, že ruská modrá skutečně migrovala ze severního Ruska, dostala se pravděpodobně v polovině 60. let 19. století lodí do Anglie a severní Evropy. Již v šestnáctém století podle záznamů z historie proplouvaly obchodní lodě mezi tímto územím a Britskými ostrovy a Vikingové působili v obou oblastech již několik století předtím, ale až do devatenáctého století nejsou o ruské modré kočce žádné zmínky.

Ruské modré kočky jsou vysoce inteligentní zvířata a vyžadují fyzickou a duševní stimulaci, proto je důležité jim neustále poskytovat přístup k hračkám. Zachovávají si silný lovecký instinkt, takže hračka v podobě opeřeného rybářského prutu je ideální hračkou.

Zdroj: Hillspet, Rawznaturalpetfood, Dailypaws