Grizzly, šokovaný vlastním odrazem, ukazuje zrcadlu, kdo je tady pánem

Přidat na Seznam.cz

Když ráno spatříte svůj odraz v zrcadle, je to někdy až šokující okamžik. A tak není příliš překvapivé, že jsou na internetu k dispozici videa, na kterých se zvířata lekají vlastního odrazu.

Grizzly a zrcadlo

Na kůlu uprostřed lesa je umístěno zrcadlo, uvádí A-Z-Animals. Ano, je to tak zvláštní, jak to zní. Nádherný medvěd grizzly se motá kolem a hledí si svého, když najednou zahlédne zrcadlo. Jelikož je to divoké zvíře, jeho přirozeným instinktem je předpokládat, že jeho odraz je ve skutečnosti jiný medvěd. Okamžitě na zrcadlo zaútočí a dokonce za něj skočí. Náš vyplašený čtyřnohý přítel se diví, kam ten druhý „medvěd“ tak rychle utekl, a vydává se zpět po stopě. Ta má za následek, že se svého odrazu opět lekne a nechá ho, aby zrcadlu ukázal, kdo je tady pánem.

Během několika vteřin je zrcadlo na zemi a my jen doufáme, že pověra o rozbíjení zrcadel je jen pověrou.

Čeho se medvědi grizzlyové bojí?

Medvědi grizzly se nebojí ničeho. Tedy skoro. Soudě podle níže uvedeného videa lze s jistotou říci, že medvědy trochu vyděsí, když se k nim někdo připlíží.

Potřeba přežít vyvolává paniku a niterný strach. Představte si medvěda, který se dostane do kontaktu s vlkem nebo pumou. Pokud by se strhl boj, pravděpodobně by došlo k určitému stupni zranění na obou stranách a mohlo by dojít i ke smrti. Zvíře, které se už tak snaží přežít, o to nestojí. Útok na jiné velké zvíře vyžaduje mnoho energie a zraněné zvíře je více vystaveno predátorům.

Přestože se na seznam jejich obav teprve nedávno přidal i člověk, co přesně způsobuje, že se medvědi bojí lidí? Vzhledem k tomu, že vzpřímený člověk a stojící medvěd se od sebe zdánlivě příliš neliší, mohou menší medvědi nebo medvědice vnímat člověka jako hrozbu, což je jedna z hlavních příčin strachu medvědů z lidí.

Mezi další faktory patří invaze a zásahy člověka do jejich regionu, stejně jako sociální chování člověka a úroveň hluku.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube