Byla zabavena vycpaná zvířata v hodnotě téměř tři čtvrtě miliardy korun! Byli mezi nimi slon, gepard i lev

Přidat na Seznam.cz

Ve skladu ve Španělsku byla objevena obrovská sbírka více než 1000 ohrožených vycpaných zvířat. Národní policejní sbor Guardia Civil odhalil, že soukromá sbírka taxidermií je jednou z největších, jaká kdy byla v Evropě nalezena, a na černém trhu má hodnotu neuvěřitelných 24 milionů liber, v přepočtu necelých 710 milionů korun, uvádí portál Metro.

Podle úřadů zahrnuje 405 zvířat chráněných druhů a nejméně jeden vyhynulý exemplář. Gepard, lev a lední medvěd jsou jen některé ze vzácných druhů ukrytých v průmyslovém skladu nedaleko Valencie, který se rozkládá na ploše více než 50 000 metrů čtverečních na okraji městečka Bétera.

Součástí sbírky byl také oryx scimitarský, známý také jako oryx saharský – nádherná bílá antilopa, která byla kdysi rozšířená po celé severní Africe. V roce 2000 ji Mezinárodní svaz ochrany přírody prohlásil za vyhynulou ve volné přírodě.

Podle včerejšího prohlášení policie je nyní majitel skladu vyšetřován pro pašování a trestné činy proti ochraně rostlin a živočichů. Zatím nedošlo k žádnému zatčení. Sbírka má přes 198 velkých sloních klů seřazených v děsivé chodbě a stěny pokryté hlavami bílých antilop.

Podle posledních odhadů, má jedna libra (0,45 kg) slonoviny hodnotu v přepočtu asi 34 tisíce korun a kly mohou vážit až 250 liber (113 kg). Vyšetřovatelé také našli nejméně dva téměř vyhynulé druhy včetně „šrouborohé antilopy“ ze Sahary a bengálského tygra.

Zdroj: metro.co.uk