Celá vlčí smečka se vrhla na vetřelce grizzlyho. Hierarchie funguje

Přidat na Seznam.cz

Protože žijí ve skupinách, jsou vlci velmi společenští tvorové. Velikost a množství kořisti se na celém světě liší, což ovlivňuje velikost smečky. V Yellowstonu mají smečky obvykle kolem 12 členů. Smečka se staršími členy, obvykle alfa samcem a alfa samicí, a podřízenými je složitou sociální rodinou s odlišnými osobnostními rysy a povinnostmi ve smečce.

Jak ale smečky fungují?

Vlčí smečky označují hranici svého teritoria močí, aby zabránily jiným smečkám vniknout do jejich oblasti, píše web A-Z-Animals. Yellowstonský národní park je domovem nejrůznějších divokých zvířat a mnohá z nich spolu nevycházejí.

Nedávné video, kteří pořídili na své návštěvě turisté, ukazuje, co se stane, když jedno zvíře bez pozvání vtrhne do vlčího teritoria.

Krásný osamělý medvěd grizzly si hledal potravu na vzdáleném konci údolí. Ačkoli se medvědi obvykle krmí za úsvitu a při západu slunce, lze je vidět při hledání potravy po celý den. Ryby, zejména lososi, a další tvorové, jako jsou veverky, losi, karibu a jeleni, mohou být pro medvědy grizzly při jejich lovu kořistí.

Vetřelec na obzoru

Na záběrech tohoto konkrétního medvěda vidíme, jak stojí na zadních nohách, když se z okraje trávy objeví dva vlci. Medvědi lépe vidí, slyší a cítí, když stojí, než když jsou na všech čtyřech. Aby viděli, co je před nimi, prostě se postaví na dvě nohy, stejně jako lidé.

Dva vlci se snaží vyhnat grizzlyho ze svého teritoria. Než medvěd stihne zareagovat, ze všech stran se přiřítí další vlci a vytvoří kolem medvěda kruh. Vlci tak zůstávají v situaci dominantním zvířetem, a to i proti několikasetkilovému grizzlymu.

Je zajímavé sledovat interakci obou druhů, aniž by si jedinci navzájem ublížili. Vlci medvědovi jednoduše sdělují, že vstoupil do jejich prostoru a nyní je čas odejít. Na videu je slyšet, jak se jedna osoba ptá, zda by takto velká smečka dokázala úspěšně zdolat medvěda. Uvádí se, že k poražení velkého medvěda je potřeba šest až sedm šedých vlků a tato smečka jich má dostatek.

Všechna zvířata se naštěstí bezpečně dostala do lesa a rozešla se.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube