Chcete si pořídit fretku, ale nevíte, jestli se snese s jiným mazlíčkem? Máme pro vás odpověď

Přidat na Seznam.cz

Pokud máte fretku nebo uvažujete o jejím pořízení, určitě vás bude zajímat, zda by fretka vycházela s vaším psem, kočkou nebo jiným domácím zvířetem. Máme pro vás odpověď!

Než začnete kombinovat fretky a jiná domácí zvířata v domácnosti, pečlivě zvažte, zda nebude příliš obtížné rozdělit pozornost mezi zvířata v případě, že spolu nebudou vycházet, upozorňuje web TheSprucePets.

Kočky a fretky

Fretky a kočky spolu často vycházejí dobře, i když záleží na temperamentu všech zúčastněných. Kočky si často hrají s fretkami a naopak. Fretky se obvykle dokážou kočkám postavit. Existují však určité výjimky, proto na hraní pečlivě dohlížejte, dokud si nebudete jisti, že fretka i kočka budou v pořádku. Fretky mohou být na kočky, zejména na koťata, skutečně trochu tvrdé, proto nenechávejte dospělou fretku hrát si s koťaty bez přísného dozoru.

Psi a fretky

Před seznámením psa s fretkou musíte pečlivě zvážit jeho temperament. Mnoho psů se s fretkami snese, ale některá plemena psů (např. teriéři) byla vyšlechtěna za účelem lovu drobné zvěře, takže mohou mít tendenci fretky instinktivně pronásledovat.

Velcí psi mohou fretku naopak při hře neúmyslně zranit, teritoriální psi se mohou na fretku vrhnout, pokud se fretka příliš přiblíží k jejich hračkám nebo potravě a každý pes může instinktivně reagovat na to, že ho fretka honí nebo štípe. V případě jakýchkoli pochybností nebo jakýchkoli známek agrese je nejlepší nikdy nenechávat psy a fretky volně pobíhat společně. Dbejte také především na to, aby se fretky nedostaly k jídlu a hračkám vašeho psa.

Fretky a ostatní domácí zvířata

Obecně platí, že fretky se s jinými druhy domácích zvířat příliš nemusí. Fretky jsou masožravci, a přestože vaše fretka nemusí vědomě považovat jiná malá domácí zvířata za potravu, rychlé pohyby těchto malých zvířat mohou ve vaší fretce vyvolat instinkt dravce a kořisti. Je lepší být v bezpečí než litovat, proto se doporučuje držet fretky a jiná domácí zvířata než kočky a psy zcela odděleně.

Obecně platí, že fretka, která vyrůstá s kočkami nebo psy, s nimi bude pravděpodobně vycházet lépe. Přesto je v zájmu bezpečnosti všech zúčastněných dobré dohlížet na interakce mezi fretkami a jakýmkoli jiným domácím zvířetem.

Zdroj: thesprucepets.com