Co bychom měli vědět o pavoukovi domácím?

Přidat na Seznam.cz

Pavouk domácí dostal své jméno podle toho, že se s ním obvykle nejčastěji setkáváme v interiérech. Je to nepříjemný tvor, pravděpodobně spíše kvůli svým pavučinám, než kvůli jemu samotnému. Pavouk domácí se vyskytuje po celém světě. Přečtěte si další informace včetně rad, jak se zbavit pavouka domácího podle webu PestWorld.

Samičky pavouka domácího kladou asi 250 vajíček do hedvábného váčku, který má hnědou barvu a kulatý tvar. V pavučině může být najednou více než jeden váček. Samička pavouka domácího může za svůj život vyprodukovat až 17 váčků, které obsahují celkem více než 3 760 vajíček. Vajíčka se líhnou přibližně za 7-10 dní. Dospělci mohou žít rok i déle.

Jak vypadají pavouci domácí? 

Dospělé samičky pavouka domácího mají téměř kulovité břicho a jsou zhruba 5-8 mm dlouhé. Jejich samci mají protáhlé břicho a jsou menší než samice. Pavouci domácí mají osm očí, přičemž dva postranní páry se téměř dotýkají. 

Jaká místa pavouci vyhledávají?

Pavouk domácí si náhodně vybírá místa pro své sítě a vytváří z nich spletité pavučiny. Pokud pavučina nepřináší kořist (potravu), je opuštěna. Pavouk si okamžitě vybere jiné místo a je postavena nová pavučina. Úspěšné sítě se nakonec staví tam, kam vzdušné proudy přinesou kořist. Pavouci domácí mají potíže s přežitím v moderních domech kvůli nízké vlhkosti a menšímu množství hmyzu jako potravy. Spíše se vyskytují uvnitř staveb, jako jsou garáže, kůlny, stodoly a sklady. Venku se tito domácí pavouci často vyskytují kolem oken a pod okapy, zejména v blízkosti zdrojů světla, které lákají kořist.

Napadený prostor a jeho vyčištění

Ve skladech se běžně vyskytují v rozích poblíž dveří, které zůstávají otevřené. Vzhledem k tomu, že si pavouci vybírají místa pro své sítě metodou pokusů a omylů, může být mnoho pavučin pavouka domácího vytvořeno během několika dnů. Prach, který se na těchto pavučinách hromadí, zvýrazňuje jejich přítomnost.

Pokud pavouci zamořují váš domov, obraťte se na odborníka na hubení pavouků. Deratizátoři budou schopni prohlédnout váš dům, potvrdit druh pavouka a doporučit postup správného hubení.

Zdroj: pestworld.org