Co dělat, když vaše štěně dostane škytavku? Měli byste se bát?

Přidat na Seznam.cz

Škytání je legrační zvuk, kromě toho, když ho vydává vaše nové štěně. Sledovat, jak jeho tělíčko při každém „škytnutí“ poskočí, může každého nového rodiče zvířete znepokojit. Tady je, co byste měli vědět o škytání štěněte.

Co způsobuje škytavku u štěňat?

Co tedy může dráždit bránici vašeho štěněte? Možná snědlo potravu příliš rychle. Nebo příliš rychle vypilo vodu, píše web DailyPaws. Štěňata jsou bujará malá stvoření a je pro ně těžké kontrolovat své nadšení. Nebo může mít vaše štěně jednoduše plynatost a výsledkem je škytavka. Škytavku mohou mít psi všech věkových kategorií.

Můžete zastavit škytavku svého štěněte?

Stejně jako u lidí je obtížné najít lék na škytavku. Existuje celá řada domácích prostředků, jak se škytavky zbavit, ale žádný z těchto prostředků není vědecky prokázán jako účinný u lidí, natož u psů. Nakonec škytavka vašeho štěněte sama odezní.

Kdy je škytavka znepokojující?

Záchvat škytavky může být pro majitele nového štěněte znepokojující, zejména pokud si pořizuje své první štěně. Mějte na paměti, že škytání je běžné. U štěňat se škytavka objevuje, často kvůli příliš rychlému jídlu nebo pití. Zvláště ostražití jsou noví majitelé štěňat, kteří sledují zdravotní stav svého mazlíčka. Nemusíte se ale obávat, jelikož jde o zcela normální proces.

Zdroj: dailypaws.com