Žádné velké překvapení: Víte, že každý čtvrtý člověk dává přednost sdílení postele se psem před partnerem?

Přidat na Seznam.cz

Uložení se ke spánku s chlupatým a hřejivým čtyřnohým přítelem je často přesně to útočiště, které mnozí rodiče domácích mazlíčků potřebují po náročném dni plném dospělých. Ale když na to přijde, spíme raději se svými psy než s partnery?

Zajímavý průzkum

To zajímalo i lidi ze Slumber Yard, což je společnost, která se zabývá průzkumem matrací, píše web DailyPaws. A tak, aby to bylo zajímavé, provedli v srpnu ve spolupráci se společností YouGov průzkum, který měl odhalit pravdu. A obě společnosti dospěli k závěru, že každý čtvrtý člověk by raději sdílel polštář se svým psím miláčkem než se svou osobou. McKenzie Dillon, certifikovaná trenérka spánku ve společnosti, říká že ji překvapil jeden hlavní výsledek.

„Předpokládala jsem, že mileniálové budou nejčastěji kopat do svého partnera, aby mohli spát se svým psem. Náš průzkum však ukázal, že generace X je generací, která nejčastěji dává přednost svému psovi před partnerem.

Změna spánkových návyků

Dillon dodává, že s přibývajícím věkem se možná mění naše spánkové návyky, což znamená, že nás v noci více ruší ostatní lidé častým chozením na záchod a ještě agresivnějším chrápáním. Respondenti také uváděli, že hlavním přínosem společného spaní se psy je posílení vazby mezi člověkem a zvířetem. A to je naprosto pochopitelné, protože mazlení se psy je zdraví prospěšné. Ačkoli účastníci průzkumu neuvedli, jaké typy štěňat mají, Dillon říká, že 29 procent odpovědělo, že raději spí se svým psem, protože zabírají méně místa. Navíc psi nekradou peřinu. Ani se nepřevalují. Ani si nečtou na tabletu do půlnoci.

Zdroj: dailypaws.com