Jak zabavit psa doma, když je venku psí počasí

Přidat na Seznam.cz

Unavený pes rovná se spokojený pes. Jenže co když je venku zrovna počasí, do kterého by člověk ani psa nevyhnal, natož tak sám sebe? Máme pro vás tipy, jak zabavit vašeho chlupatého miláčka uvnitř, aniž by tomu musel váš byt padnout za oběť.

Psa je potřeba venčit bez ohledu na počasí. Není ale nutné trávit venku celé hodiny, když je zrovna počasí pod psa. Vy se nemusíte trápit v lijáku, váš pes zase když je venku hic nebo mrzne, až praští.

Dali jsme pro vás dohromady tipy na 5+1 domácí hru, díky kterým váš chlupáč nebude koukat smutnýma psíma očima z gauče a unaví se možná víc, než kdyby lítal po venku, protože kromě svalů bude muset zapojit taky hlavu a čenich.

Která ruka

Schovejte pamlsek do jedné dlaně, obě ruce zavřete v pěst a nastavte pejskovi. Cílem hry je, aby pejsek po čichu poznal, ve které ruce je pamlsek schovaný. Až vám čumákem nebo packou naznačí, že našel, otevřete dlaň a odměňte ho.

Domácí agility

Připravte překážkovou dráhu z věcí, které máte doma po ruce. Překážky na přeskakování zastoupí třeba vyrovnané role toaletního papíru, tunel na prolézání se dá zase vyrobit z krabice nebo z židlí, přes které přehodíte deku.

Stezka odvahy

Nachystejte stezku z různých materiálů, co najdete doma, hodí se třeba noviny, koberečky, protiskluzová podložka do sprchy, igelit, bublinková fólie nebo termoizolační fólie. Prostřednictvím hry budete trénovat, aby se pejsek postupně zbavil strachu z chůze po neznámých površích a stezkou v klidu prošel.

Hledání pokladu

V místnosti schovejte pamlsek nebo hračku; vyberte místo, kam se pejsek snadno dostane. Nechte pejska hledat a případně mu trochu pomáhejte ve stylu „samá voda – přihořívá – hoří“. Zvolená pomocná slova nebo zvuky pak třeba využijete v běžném životě, až budete potřebovat přesměrovat pejskovu pozornost.

Přetahovaná

Když se pejsek potřebuje do něčeho zakousnout, nabídněte mu hru na přetahování. Dbejte na to, abyste hračkou, o kterou se přetahujete, pohybovali spíše do stran či dopředu dozadu než nahoru dolů, to by mohlo vést k poškození páteře.

Skořápky

Připravte si tři nádoby, třeba kelímky na pití, plastové květináče nebo kbelíky, záleží na velikosti vašeho mazlíčka. Pod jednu nádobu schovejte pamlsek, nádoby promíchejte jako skořápky a nechte pejska hledat po čichu. Až pamlsek najde, musí ještě přijít na to, jak se k němu dostat, tak pozor na rozkousané nádoby.

Zdroj: Daily Paws, redakce