Podívejte se, jak se tento zvědavý pes zblízka setkává se superpřátelskými keporkaky

Přidat na Seznam.cz

Vzhledem k tomu, že před sebou měl savce velké jako školní autobus, byl teprve roční pes jménem Skipper úžasně klidný. Noví přátelé přicházejí ve všech tvarech a velikostech. Pro australského ovčáka Skippera jsou to například keporkaci.

Pes byl kytovci naprosto uchvácen

Štěně na níže přiloženém videu se nedávno setkalo s přátelskými keporkaky, kteří navštívili jeho loď, uvádí DailyPaws. Video Skipperova pozoruhodně klidného zájmu o velryby se od té doby stalo velice oblíbeným a původní video si na Facebooku vysloužilo více než 237 000 zhlédnutí. Pes byl přítomností kytovců navíc natolik uchvácen, že nevydal ani hlásku.

„Zdálo se, že ho jejich pozorování opravdu baví,“ říká Nancy Black, majitelka Skippera a dlouholetá mořská bioložka.

Keporkak na obzoru

Black, po jejímž boku byl Skipper, toho dne řídila loď a odvážela své zákazníky zpět na břeh, když spatřili skupinu kytovců. Vyřadila loď na neutrál, aby se všichni mohli podívat.

„Keporkaci rychle zamířily směrem k plavidlu,“ říká Black. „Byly nejen přátelské, ale i docela hravé. Kroužily kolem lodi, vydechovaly a dokonce špehovaly, kdy vystrkovaly hlavu kolmo z vody, aby si loď dobře prohlédly.“

Mořská bioložka říká, že to bylo poprvé, co viděl Skipper velryby tak blízko a že jimi byl zcela fascinován, což je zřejmé i na videu.  

Keporkaci se nakonec rozhodli zdržet celé dvě hodiny, což je mnohem déle než obvyklých 15-20 minut, které tito obrovští savci tráví v blízkosti lodí.

Zdroj: dailypaws.com, Youtube