Nádrž plná krokodýlů a jen jedna jediná ryba. Ohromní plazi se o ni mírumilovně podělili

Přidat na Seznam.cz

Krokodýli jsou jedním z nejobávanějších a nejuznávanějších zvířat na planetě. Jsou známí svými silnými čelistmi a agresivní povahou a není žádným tajemstvím, že mohou být pro člověka velmi nebezpeční. Na druhou stranu, mezi sebou jsou přátelští a rádi spolupracují, jak sami uvidíte.

Potrava nevyvolala souboj, krokodýli se o ni podělili

Když hodíte kus masa mezi několik desítek predátorů, je vysoce pravděpodobné, že se o jídlo budou zvířata „hádat“. Jak ale vidíte ve videu, pro krokodýly to neplatí. Chovatel hodil jen jednu jedinou rybu mezi několik desítek nebezpečných plazů, ti se ale místo souboje o potravu rozdělili. Jejich spolupráce sice vypadá jako přehlídka čelistí, ovšem ve skutečnosti se jen snaží rybu roztrhat na kousky.

Podle webu AZ Animals je toto chování běžné. Krokodýl sice může napadnout jiného krokodýla, ovšem jen tehdy, pokud brání své teritorium, mladé, nebo ukazuje svou dominanci. Jinak jsou tito děsiví plazi spíše vzájemně si pomáhající komunita.

Krokodýl krokodýla nesežere, člověka ale ano

Krokodýl není kanibal, ale jsou známí jako potenciálně nebezpečná zvířata. Jsou to vrcholoví predátoři a je známo, že útočí na lidi, pokud se cítí ohroženi nebo pokud mají hlad, píše web American Oceans. Krokodýl nilský je například zodpovědný za více útoků na lidi než jakýkoli jiný druh krokodýla.

zdroj: Instagram, American Oceans, AZ Animals