Co vše je možné naučit poníka? Dokonce i chodit po dvou, podívejte se!

Přidat na Seznam.cz

Poníci nejsou jen roztomilejší a menší verze koní. Dokáží se naučit i mnoho kousků, které by například koně jen tak neuměli. Podívejte se, jak dokáží chodit po dvou!

Pony

Poníci, jinak zvaní pony, jsou vlastně jen malí koně, kteří nejsou vyšší než 148 centimetrů. Stejně jako koně se i většinou chovají, tedy žijí ve stádech, jsou to býložravci, a jsou to především děti, kdo na nich jezdí. Nejmenší poník může mít i pouhých 50 centimetrů do výšky!

Cirkus i zábava

Poníci jsou hravá zvířata, a často se proto využívají i v cirkusech. Proto, pokud vidíte poníka, který dělá nějaké kousky, je pravděpodobné, že ho to baví. Kromě výšky a rychlosti se ale od koní liší i něčím jiným. Dokáží se svým malým tělem takové kousky, které by kůň pravděpodobně nezvládl! Podívejte se sami.

Kůň a poník

Koně jsou elegantní, rychlá a silná zvířata, ovšem poníci nejsou jen jejich zmenšenou verzí. Zpravidla mají krátkou hlavu i nohy, robustní a zavalité tělo, a jelikož jsou původně poníci z chladných oblastí, mají také hustější a delší srst. Díky své povaze i velikosti jsou ale tou nejlepší volbou pro dítě, které se chce naučit jezdit na koni.

A co vy? Máte raději koně, nebo poníky?

zdroj: animalfriends, novinky, newsy