Corn Rex: Kočka, která se může chlubit sametovou srstí

Přidat na Seznam.cz

Cornish Rex, nazývaná také Corn Rex, je plemeno domácí kočky, které vzniklo genetickou mutací, jež způsobila, že nemá žádnou srst, pouze chmýří, které je velmi jemné a zvlněné. Je známá také pro svou společenskou, inteligentní, mazlivou a cvičitelnou povahu.

Osobnost kočky

Osobnost tohoto plemene je společenská, rozpustilá, dobrodružná, zvědavá, hravá a mazlivá, píše A-Z-Animals. Pokud hledáte kočku, která dobře vychází s cizími lidmi, dětmi, jinými kočkami a dalšími domácími zvířaty, je Corn Rex vítězem.

Ačkoli Rex vypadá křehce, má robustní, svalnaté tělo a běžecký cval. Je to přirozená akrobatka, která ráda skáče. Ráda si také zahraje aport a závodí s ostatními domácími zvířaty, a dokonce chodí na vodítku. Kvůli své světlé srsti musí být chován uvnitř a v teple a suchu. Tato kočka má ráda teplá místa, jako jsou lidské klíny a ramena, lampy a počítačové monitory.

Velikost a hmotnost

Corn Rex je dlouhé, štíhlé, středně velké plemeno s tenkou srstí. Váží kolem pěti kilogramů. Plemeno má dlouhý ocas a dalšími vlastnostmi, které vzbuzují pozornost, jsou velké uši, mírně vzhůru skloněné oválné oči, vejčitý tvar, zakřivené a svalnaté tělo a široké boky.

Pokud hledáte plemena koček, která mají podobný typ těla, velikost a hmotnost jako Corn, orientální krátkosrstá kočka Sphynx a Devon Rex mají společné nadměrně velké uši a další fyzické znaky.

Koťata

Koťata rodu Corn Rex si zachovávají svou hravou, koťeckou energii i v dospělosti. Jejich temperament jako koťat je takový, jaký od nich mohou budoucí majitelé očekávat po celý život. Jejich hyperaktivní, společenská a milá povaha je předurčuje k tomu, aby se hodila do rodin s dětmi, jinými kočkami, a dokonce i s jinými domácími zvířaty, například se psy.

Délka života

Délka života se pohybuje mezi 11-20 let, průměrně však žije 12-15 let. V porovnání s průměrnou délkou života u koček 9-12 let se toto plemeno dožívá dlouhého věku.

Zdroj: a-z-animals.com